Apple

Koniec iWork.com się zbliża, czas się stamtąd zabierać

Kamil Mizera
2

Nim Apple wdrożyło własną chmurę w postaci usługi iCloud (która wciąż jeszcze pozostawia wiele do życzenia), stworzyło kilka serwisów –protez, które miały ułatwiać użytkownikom sprzętu tej marki synchronizację i wymianę treściami za pośrednictwem internetu. Jednak premiera iCloud była jednocześnie n...

Nim Apple wdrożyło własną chmurę w postaci usługi iCloud (która wciąż jeszcze pozostawia wiele do życzenia), stworzyło kilka serwisów –protez, które miały ułatwiać użytkownikom sprzętu tej marki synchronizację i wymianę treściami za pośrednictwem internetu. Jednak premiera iCloud była jednocześnie narodzinami nowej usługi, jak i wyrokiem śmierci na inne.

Pod katowski topór w najbliższym czasie pójdzie iWork.com, serwis, który powstał przy okazji premiery iWork ‘09, na którym można było składować, pobierać i udostępniać dokumenty z pakietu biurowego Apple.  Niedawno wszyscy użytkownicy tej usługi dostali mailowe powiadomienie od Apple o tym, że już niedługo serwis zostanie zastąpiony przez iCloud. Kiedy? Użytkownicy mają czas do 31 lipca na pożegnanie się z iWork.com. Do tego czasu trzeba pobrać z serwisu swoje dokumenty inaczej utraci się dostęp do nich.

Cóż, likwidacja tego serwisu jest oczywistym krokiem ze strony Apple. Nie ma sensu utrzymywać serwisów, których istnienie podyktowane było brakiem jednej skonsolidowanej usługi w chmurze, kiedy taka usługa nareszcie się pojawia. Według Apple już „miliony klientów iWork.com” korzystają z iCloud i do tej pory dodali blisko 40 milionów dokumentów. Migracja więc postępuje. Jednak jeżeli macie jeszcze jakieś własne dokumenty na iWork.com to najwyższa pora je stamtąd zabrać.

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleicloudiWork