Moje przemyślenia

Kolejny masowy wyciek haseł - tym razem Last.FM. Internet coraz bardziej niebezpieczny?

Marcin Kamiński
Kolejny masowy wyciek haseł - tym razem Last.FM. Internet coraz bardziej niebezpieczny?
24

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy Was o masowej kradzieży haseł do kont w serwisie społecznościowym LinkedIn, w skutek czego bezpieczeństwo danych aż 6,5 miliona osób zostało poddane próbie. W tej chwili doszło do kolejnego dużego wycieku haseł – tym razem do popularnego i znanego także w Polsce...

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy Was o masowej kradzieży haseł do kont w serwisie społecznościowym LinkedIn, w skutek czego bezpieczeństwo danych aż 6,5 miliona osób zostało poddane próbie. W tej chwili doszło do kolejnego dużego wycieku haseł – tym razem do popularnego i znanego także w Polsce serwisu muzycznego Last.fm. Właściciele strony zgłosili się do wszystkich użytkowników z prośbą o zmianę dotychczas używanego hasła na nowe. Czy internet staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem?

Hasła z koncentrującego się na karierze zawodowej serwis społecznościowy LinkedIn utracił w wyniku ataku. Obecnie śledztwo w bardzo podobnej sprawie prowadzi Last.fm – popularny serwis, pozwalający słuchać muzyki i komunikować się z innymi fanami wybranych zespołów. Jak poinformował serwis wczoraj, analizuje obecnie wyciek haseł do niektórych kont użytkowników:

Obecnie badamy przeciek niektórych haseł użytkowników Last.fm. Ma to związek z kradzieżą haseł w podobny sposób na innych stronach internetowych. Na obecnym etapie śledztwa zalecamy wszystkim użytkownikom Last.fm zmianę aktualnie używanego hasła na nowe.

Od momentu wydania wczorajszego komunikatu Last.fm nie informowało oficjalnie o dalszym rozwoju sprawy – nie wiadomo ile haseł wyciekło ani kto jest odpowiedzialny za atak. Czy ma on związek z kradzieżą w LinkedIn? Miejmy nadzieję okaże się to już niebawem.

Patrząc na wydarzenia ostatnich dni na myśl przychodzi pytanie – czy internet to bezpieczne miejsce? Oczywiście nie. Na dodatek wydaje się, że coraz bardziej musimy uważać na naszą prywatność oraz udostępniane w różnych serwisach informacje. Pamiętajcie, aby używać haseł trudnych do odgadnięcia. Do tego nigdy nie wykorzystujcie tego samego hasła w różnych usługach – w takim przypadku możecie w jednym momencie utracić dostęp zarówno do konta poczty elektronicznej, jak i konta bankowego.

Wszystkim użytkownikom serwisów LinkedIn oraz Last.fm zaleca się zmianę haseł na nowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

last.fmlinkedin