Mobile

Już wkrótce nowa aplikacja od Interii! Tylko u nas zobaczycie jak wygląda i działa

Kamil Mizera
Już wkrótce nowa aplikacja od Interii! Tylko u nas zobaczycie jak wygląda i działa
12

Jeszcze w tym miesiącu jeden z największych polski portali: Interia.pl wyda swoją nową aplikację z bieżącymi wiadomościami, która trafi do użytkowników iOSa i Androida. Jak będzie wyglądać ta aplikacja i co w niej znajdziemy? Antyweb.pl miał okazję jako pierwszy ją przetestować, nim jeszcze trafiła...

Jeszcze w tym miesiącu jeden z największych polski portali: Interia.pl wyda swoją nową aplikację z bieżącymi wiadomościami, która trafi do użytkowników iOSa i Androida. Jak będzie wyglądać ta aplikacja i co w niej znajdziemy? Antyweb.pl miał okazję jako pierwszy ją przetestować, nim jeszcze trafiła do AppStore czy Google Play i muszę powiedzieć, że Interia się postarała. Zobaczcie sami.

Aplikacja od Interii ma klasyczną budowę utrzymaną w kolorystyce portalu. Mamy więc karty z wybranymi kategoriami wiadomości, które możemy zmieniać poprzez przesunięcia ekranu. Jest również, już niemal klasyczne na obecną chwilę, wysuwane z lewej strony menu, w którym znajdziemy wyszczególnione listy kategorii. Pod tym względem aplikacja ta nie różni się wiele od innych, jej podobnych, z onetowską na czele. Ale diabeł tkwi w szczegółach, które sprawiają, że nowy produkt Interii godny jest uwagi.

Najwięcej dzieje się w wzmiankowanym menu. Przede wszystkim twórcy aplikacji zdecydowali się dać użytkownikom wybór kanałów, które chcą śledzić. W ustawieniach możemy aktywować lub dezaktywować wybrane kategorie oraz porządkować je według kolejności, w jakiej chcemy, aby się wyświetlały. Dzięki temu możemy pozbyć się z naszej aplikacji informacji, które nas zupełnie nie interesują.

Dodatkowo Interia postanowiła zagregować w swoim najnowszym produkcie istniejące do tej pory aplikacje w postaci widgetów. W okrojonej formie, wyświetlane w specjalnym okienku i przedstawiające najważniejsze dane, widgety pokażą nam pogodę, repertuar kin, notowania czy horoskop. Oprócz tego, co według mnie jest świetnym zabiegiem, aplikacja pozwala użytkownikom na szybkie zgłoszenie wydarzenia, którego są oni świadkami poprzez specjalnym formularz. Zabrakło mi jednak w nim możliwości zrobienia zdjęcia i wydaje mi się, że moduł aparatu byłby dobrym uzupełnieniem tej funkcji.

Jeżeli chodzi o samo wyświetlanie newsów, to tutaj nie ma większych zaskoczeń. Tekst i zdjęcia skalują się poprawnie, z poziomu każdego artykułu możemy przejść do następnego lub poprzedniego za pomocą strzałek nawigacyjnych lub po prostu poprzez przesunięcie palcem po ekranie. Każdą wiadomością możemy oczywiście się podzielić za pomocą Twittera, Facebooka lub maila. Wprowadzono jednak w tej aplikacji, może nie koncepcyjnie nową, ale na pewno potrzebną funkcję – zakładki. Dzięki temu każdy artykuł możemy zapisać do przeczytania na później, a dostęp do nich to jedno kliknięcie w gwiazdkę. Bardzo pożyteczna opcja i za nią duże brawa dla Interii.

Co jeszcze można powiedzieć o tej aplikacji słowem podsumowania? Interia przygotowała przyzwoitą aplikację, która działa bez większych zarzutów. Dodatkowo postanowiono ułatwić życie użytkownikom dając im możliwość tworzenia zakładek, wybierania kanałów, a nawet zgłaszania newsów. Poza tym postarano się, aby aplikacja ta była przedłużeniem webowego portalu i odzwierciedlała większość działów, jakie na nim znajdziemy. Jest to dobry produkt i na pewno warto go wypróbować. Czy jednak spotka się z masowym odbiorem użytkowników?

To pytanie krąży chyba nad wszystkimi aplikacjami newsowymi tego typu – czyli produktami przygotowanymi tylko pod jeden portal. Obecnie triumfy świecą aplikacje pokroju Flipboard, które tworzą cyfrowe magazyny z treści pochodzących z różnych źródeł. Aplikacje ograniczające się tylko do jednego są w tym przypadku dużo mniej konkurencyjne. Istotna jest również kwestia samego designu. Choć aplikacji od Interii niewiele można zarzucić, to jednak jest ona bardzo „typowa”. Standardowy interfejs nie będzie tutaj czynnikiem wyróżniającym. Wydaje mi się również, że samo zdjęcie i tytuł artykułu to troszkę za mało, jeżeli chodzi o wyświetlanie treści w tej aplikacji.

Niemniej jednak przypadła mi ona do gustu i uważam, że w tym momencie jest jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą, portalowych aplikacji w Polsce. Już wkrótce będziecie mogli ocenić to sami.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

interiaMobileaplikacja