Moje przemyślenia

Jak to polski blog popsuł premierę produktów Apple

Grzegorz Marczak
50

Ci którzy na co dzień siedzą na blogach IT i interesują wszystkimi nowinkami związanymi z Apple tę historię poznali dzisiaj przed południem. Chodzi o dzisiejszą konferencję Apple i to jak Przemek Pająk czyli znany fan Apple z spidersweb.pl popsuł Jobsowi niektóre tajemnice. Otóż Przemek dogrzebał si...

Ci którzy na co dzień siedzą na blogach IT i interesują wszystkimi nowinkami związanymi z Apple tę historię poznali dzisiaj przed południem. Chodzi o dzisiejszą konferencję Apple i to jak Przemek Pająk czyli znany fan Apple z spidersweb.pl popsuł Jobsowi niektóre tajemnice. Otóż Przemek dogrzebał się na forum wsparcia apple, nie tak do końca ukrytych nowych działów w raz z ich opisami dzięki którym domyślił się o jakie produkty chodzi.

Jak dotarł do tych informacji? Niefrasobliwość Apple jest w tym przypadku zdumiewająca - firma, która tak chroni swoje premierowe produkty pokazała bardzo dużą nieostrożność w jednym drobnym ale za to jak się okazało bardzo istotnym elemencie. Przemek przeglądając forum wsparcia Apple podmienił ID kategorii które widoczne jest w każdym odnośniku, wpisując kolejne numery trafił więc na dział poświęcony nowemu Macbookowi AIR, nowej aplikacji iPhoto itp. Właściwie wszystko było podane jak na talerzu. Nie można było oczywiście poznać szczegółów ale nazwy wystarczyły aby wiele osobom popsuć niespodziankę jaką szykowało Apple.W efekcie newsa na spidersweb.pl za chwilę cała światowa blogosfera applowska pisała o tym odkryciu. Szczere gratulacje dla Przemka za czujność! Wprawdzie Apple nie pokazało dzisiaj nic specjalnie rewolucyjnego to jednak nie sądzę aby to było usprawiedliwienie dla tej wpadki.

Zresztą nie była to pierwsza wpadka tej firmy , Apple zaliczyło ich całkiem sporo i to o dużo większym znaczeniu dla biznesu - warto przypomnieć chociażby ostatnia aferę z pracownikiem Apple, któremu skradziono / zgubił prototyp najnowszego iPhona.

Ps. Zastanawiam się jak długo przed premierą te "ukryte" kategorie były dostępne z internetu?

Ps2. Wiem, wiem - ostatnio dużo jest na Antywebie o Apple - obiecuję poprawę i zostawienie tematów związanych z tą firmą blogom które się w tym specjalizują :) Na jutro mam już jeden startup na oku no i przed nami Democamp i zapewne garść ciekawych informacji z tej imprezy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Apple