Apple

Jak jeszcze można udowodnić, że iPhone jest lepszy? Sprawdźcie czy guziki są równo

Grzegorz Marczak
Jak jeszcze można udowodnić, że iPhone jest lepszy? Sprawdźcie czy guziki są równo
145

Przeczytałem ostatnio na imore.com najbardziej kuriozalne porównanie telefonów bazujące na tym jak rozmieszczone są poszczególne przyciski i otwory na obudowach telefonów. Z porównania Samsunga S6 oraz iPhona 6 wynika, że iPhone jest lepszy, bo Apple potrafiło wyrównać wszystkie widoczne elementy...

Przeczytałem ostatnio na imore.com najbardziej kuriozalne porównanie telefonów bazujące na tym jak rozmieszczone są poszczególne przyciski i otwory na obudowach telefonów.

Z porównania Samsunga S6 oraz iPhona 6 wynika, że iPhone jest lepszy, bo Apple potrafiło wyrównać wszystkie widoczne elementy na obudowie… a Samsung już nie.

Z porównania takiego wyciągnięte są dalsze wnioski mówiące o dążeniu do harmonii i doskonałości kalifornijskiej firmy.

Zacytuję najlepszy fragment :

„That’s because it takes an incredible amount of time and resources to achieve it. It takes an incredible amount of planning and coordination as well. It also takes the willingness to not do something if you feel doing it right is important enough.”

Czyli wiemy już, że Apple potrafi, a inni producenci podczas projektowania telefonu po prostu nie umieli rozmieścić guzików i otworów w tak elegancki sposób. Prawdopodobnie podczas projektowania w ogóle nie używali linijki.

Wydaje mi się, że każdą różnicę pomiędzy iPhonem, a resztą świata da się uargumentować na korzyść iPhona. No ale żeby wyrównanie otworów na obudowie było lepsze, bo w Samsungu są inaczej rozłożone?

Autor tego tekstu nie miał natomiast ochoty zapewne pochylić się na tym, skąd wynikają różnice i jakie były założenia projektantów. Wziął porównał i wyszło mu, że iPhone jest lepszy, bo jest równo. To czy i jak zbudowany jest S6 i jakie komponenty ma w środku na razie nie ma znaczenia. Niech żyje Apple!

Jako osoba używająca wielu telefonów z różnymi systemami również doceniam staranność i dbałość Apple o szczegóły. Nie zgadzam się natomiast z tak kuriozalnym stawianiem sprawy. Apple ostatnio poświęca coraz więcej na rzecz designu (np. nowy Macbook gdzie mamy mniej złączy i gorszy czas pracy na baterii ale za to cieńszy i bardziej elegancki komputer) i mnie osobiście to nie przekonuje. Na pewno natomiast bardzo irytujący jest "onanizm" związany z wszystkim co ma logo jabłka na obudowie. Naprawdę mógłbym tutaj opisać nie jeden problem z urządzeniami Appla który miałem (wypadające śruby, dziury w obudowie, palące się płyty główne) , pokazujący że czasy pietyzmu i dbałości o detale mamy już za sobą.

A czy iPhone jest lepszy od S6? Niech każdy rozstrzygnie sobie sam i dopasuje sprzęt do własnych preferencji. S6 jest na dziś telefonem nowocześniejszym, jeśli chodzi o komponenty, a Apple w następnej wersji znowu ich przegoni. I tak będzie w kółko, aż komuś skończy się inwencja albo ludzie przestaną już reagować na pomniejsze zmiany.

Polecam jednak w doborze telefonów nie kierować się informacjami z żadnych z fanbjoskich serwisów ani tych o Apple ani tych o innych producentach. W przeciwnym przypadku urzekną nas dziury na obudowie i nie zobaczymy tego, co jest dla nas ważne.

Obrazek tytułowy pochodzi z imore.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu