Felietony

iPad oficjalnie w sprzedaży w Polsce już we wtorek! Sklepy nawet zdjęcia z ekspozycji muszą wysyłać do akceptacji

Grzegorz Marczak
iPad oficjalnie w sprzedaży w Polsce już we wtorek! Sklepy nawet zdjęcia z ekspozycji muszą wysyłać do akceptacji
24

Trudno w tym przypadku mówić o premierze bo brzmiało by to dość idiotycznie, jesteśmy na końcu listy rynków którymi interesuje się Apple. No ale w końcu się doczekaliśmy - od wtorku premium resellerzy czyli iSpot (chociaż podobno Cortland też się załapał) mają oficjalnie uruchomić sprzedaż iPada w P...

Trudno w tym przypadku mówić o premierze bo brzmiało by to dość idiotycznie, jesteśmy na końcu listy rynków którymi interesuje się Apple. No ale w końcu się doczekaliśmy - od wtorku premium resellerzy czyli iSpot (chociaż podobno Cortland też się załapał) mają oficjalnie uruchomić sprzedaż iPada w Polsce.

Ispot rozsyła już o tym wydarzeniu oficjalne informacje. Wprawdzie nie jest powiedziane wprost, że chodzi o iPada bo to słowo w zaproszeniu na wtorek nie pada, ale kiedy przeczytacie pierwsze litery z każdego wyrazu (na obrazku powyżej) to wiadomo będzie o co chodzi.

Podobno Apple Polska przed premierą iPada nieźle szaleje. Otóż z informacji z pierwszej ręki wiem, że Apple Polska jakby zapomniało, że minęło już 7 miesięcy od premiery tego urządzenia na świecie i ostro gania pracowników sklepów resellerów szykując się na wtorkowe show. Każe robić szkolenia i zostawać sprzedawcom podobno nawet na noc przed premierą iPada. Dochodzi podobno nawet do tego, że sklepy muszą wysyłać do Apple Polska zdjęcia z ekspozycji iPadów i informacje o tym jak przygotowana jest premiera. Jeśli, coś będzie nie tak to podobno sklep może być nawet odsunięty od premiery!

Jedna informacja natomiast mnie zaciekawiła - podobno iPad ma być w dość dobrych cenach. Nie oczekuję tutaj rabatów, jedynie rozsądnego przeliczenia z EUR/USD na złotówki bez specjalnych narzutów. W kontekście ceny przypomnę jeszcze, że swoje czasu założyłem się z Pawłem Iwaniukiem o to, że iPad nie będzie oficjalnie w Polsce w cenieni niższej niż 2000 PLN. Tak więc wreszcie będziemy mogli rozstrzygnąć kto ma rację!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad