Telekomy

Zupełnie nowa usługa Plusa i VODAFONE - internet w samochodzie w Polsce i w Europie

Grzegorz Ułan
Zupełnie nowa usługa Plusa i VODAFONE - internet w samochodzie w Polsce i w Europie
13

Dostaliśmy właśnie na skrzynkę email informację od operatora sieci Plus, o nawiązaniu współpracy z globalną firmą telekomunikacyjną VODAFONE, dzięki której w wybranych samochodach będzie można uruchomić hotspota WiFi, dzięki któremu pasażerowie będą mogli korzystać ze stabilnego internetu podczas podróży.

Usługa "internet w samochodzie" dostępna jest aktualnie w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz oraz Ford, a wkrótce będzie rozszerzona także o inne marki. Aby z niej skorzystać musimy połączyć się z WiFi naszego samochodu (instrukcja dostępna na stronach Plusa) założyć konto i wypełnić formularz na stronie VODAFONE oraz wykupić pakiet internetu.

Usługa „Internet w samochodzie” jest już dostępna w samochodach marki Mercedes-Benz klas: A, C, CLS, E, G, S z systemem telemetrycznym NTG 5.5 lub nowszym oraz w samochodach marki Ford z modemem FordPass Connect: Ford Focus, Ford Fiesta, Ford EcoSport, Ford Edge 2019, Ford Transit Connect MCA, Ford Tourneo Connect MCA. Aby skorzystać z usługi należy podłączyć swoje urządzenie mobilne do samochodowego Wi-Fi zgodnie z instrukcją producenta samochodu i założyć konto na dedykowanym usłudze portalu, gdzie można kupować pakiety danych oraz kontrolować ich zużycie.

Jakie to pakiety? Aktualnie dostępne są trzy - ważny przez 24 godziny ze 3 GB transferu danych w cenie 9,00 zł, miesięczny z 10 GB za 29,00 zł oraz roczny ze 100 GB transferu w cenie 279,00 zł.

Z usługi "internet w samochodzie" będzie można korzystać oczywiście w kraju oraz podczas podróży do takich krajów jak: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Co ważne usługa nie jest przypisana do samochodu, więc z wykupionych pakietów będzie można korzystać w innych samochodzie, jeśli zakupimy nowy w okresie ich ważności.

Źródło:: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu