E-sport

Intel i ESL wzmacniają współpracę. W grę wchodzą spore pieniędze na rozwój esportu

Piotr Kurek
Intel i ESL wzmacniają współpracę. W grę wchodzą spore pieniędze na rozwój esportu
1

Sport elektroniczny rośnie w siłę zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dziś dowiadujemy się, że Intel i ESL ogłosiły wzmocnienie współpracy na rzecz zwiększenia liczby odbiorców esportu na całym świecie.

W ciągu najbliższych trzech lat Intel oraz ESL zainwestują ponad 100 milionów dolarów. A wszystko po to, by rozpowszechnić sport elektroniczny. Granie w gry to już nie tylko spędzanie czasu po pracy i szkole. To obecnie rywalizacja między graczami z całego świata, a na turniejach organizowanych na całym świecie, do zgarnięcia są imponujące nagrody pieniężne. Współpraca Intela z ELS to przede wszystkim innowacyjne technologie, turnieje i wydarzenia. Firmy tworzą największe w historii esportu partnerstwo technologiczne.

Zobacz też: Wprowadzenie do esportu dla laików

Oprócz rozpoczęcia 14 sezonu najdłużej funkcjonującego turnieju esportowego na świecie Intel Extreme Masters, w przyszłym roki partnerstwo wesprze jedne z najważniejszych wydarzeń ESL, w tym ESL One powered by Intel i CS:GO Pro League oraz Intel Grand Slam. Inwestycja wprowadzi również esport do nowych regionów świata, m.in. inaugurując obecność wielkich wydarzeń esportowych w państwach Azji i Pacyfiku.

ESL i Intel pracują w esporcie ramię w ramię przez prawie dwie dekady. Wspólnie osiągaliśmy wiele kamieni milowych w tej branży i pomogliśmy wielu graczom stać się legendami tego sportu. Długoterminowe, rozszerzone partnerstwo z firmą Intel otwiera przed nami jeszcze więcej możliwości na zupełnie innym poziomie w skali globalnej.

— powiedział Ralf Reichert, założyciel i współzałożyciel ESL.

Intel dostarczy rozwiązania technologiczne dla wszystkich nadchodzących wydarzeń esportowych. Będą to między innymi Intel Core i9 oraz procesory Intel Xeon gwarantujące odpowiednią wydajność i najwyższy poziomu produkcji wydarzeń esportowych. Rozszerzone partnerstwo zakłada również testowanie technologii 5G.

Nasza wspólna inwestycja z ESL w rozwój esportowego ekosystemu oznacza, że rozwój, który zainicjowaliśmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań przez ostatnie dwie dekady będzie kontynuowany. Intel jest silnie zaangażowany w rozwój esportu, stawiając na pierwszym miejscu społeczność fanów i graczy, dla których przygotowujemy najlepsze rozwiązania technologiczne.

— powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of VR, Gaming and Esports w Intelu.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu