Startups

InfoTuba od Wprost - nowe dziennikarstwo obywatelskie.

Grzegorz Marczak
17

W Polsce mamy już jak na mój gust dość dużo dziennikarstwa obywatelskiego, pierwszy był chyba ithink.pl (kupiony później przez pino), niedługo później powstały wiadomosci24.pl, a potem dołączyły portale czyli na przykład interia ze swoim interia360.pl oraz gazeta i alert24.pl. Mnogość i siła dz...


W Polsce mamy już jak na mój gust dość dużo dziennikarstwa obywatelskiego, pierwszy był chyba ithink.pl (kupiony później przez pino), niedługo później powstały wiadomosci24.pl, a potem dołączyły portale czyli na przykład interia ze swoim interia360.pl oraz gazeta i alert24.pl.

Mnogość i siła dziennikarstwa obywatelskiego w naszym kraju nie zraziły jednak twórców nowo powstałego serwisu InfoTuba - nie zraziły zapewne dlatego, że serwis tworzy Wprost, któremu przyda się trochę świeżych treści od społeczności.Jak widać na powyższym obrazku infotuba wygląda dość kolorowo (dla mnie aż za bardzo) niestety oprócz kolorów nie dostrzegłem jakichś znacznych różnic między tym co oferują nam serwisy takie jak wiadomosci24.pl czy interia360.pl.

Zapewne główną rolą infotuba będzie wsparcie treścią serwisu wprost.pl oraz papierowej edycji czasopisma - ale trzeba będzie jakoś powalczyć o dziennikarzy obywatelskich którzy oczywiście mogą pisać do wszystkich serwisów jednocześnie te same informacje ale przecież nie o to chodzi.

Na infotuba nie znalazłem jakichś specjalnych sloganów zachęcających ludzi do przyłączenia się do serwisu i oddawania mu swoich tekstów - wydaje mi się, że przy takiej konkurencji trzeb będzie jednak zaoferować coś ciekawego swoim społecznym twórcom (stała rubryka w wprost, miejsce na większy materiał, pieniądze ?)

W chwili obecnej (jeśli wierzyć nowej alexsie) walka o pierwsze miejsce jeśli chodzi o dziennikarstwo obywatelskie toczy się między wiadomosci24.pl a interia360.pl.

Zastanawiam się tylko czy portale takie jak gazeta czy interia tworzą serwisy dziennikarstwa obywatelskiego po to aby stały się wartością same w sobie czy tylko po to aby dostarczały one nowych ciekawych informacji na stronę główną portalu?Ciekawe, że wprost ostatnio tak bardzo uaktywniło się jeśli chodzi o internet - najpierw powstał agregator blogów blogbox.com.pl, teraz serwis z dziennikarstwem obywatelski. Co będzie następne (i która agencja to zrobi)?

Informacje o serwisie znalezione na startups.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

dziennikarstwo obywatelskie