Moje przemyślenia

IE 9 beta pobrany 2 miliony razy w 2 dni!

GM
Grzegorz Marczak
19

Wygląda na to, że Microsoft nie stracił silnej pozycji jeśli chodzi o przeglądarki internetowe (przynajmniej w oczach internautów). Beta najnowszego IE 9 została w czasie 2 dni od udostępnienia ściągnięta 2 miliony razy! Microsoft podaje dla porównania, że beta IE 8 uzyskała 1,3 miliona pobrań w cza...

Wygląda na to, że Microsoft nie stracił silnej pozycji jeśli chodzi o przeglądarki internetowe (przynajmniej w oczach internautów). Beta najnowszego IE 9 została w czasie 2 dni od udostępnienia ściągnięta 2 miliony razy! Microsoft podaje dla porównania, że beta IE 8 uzyskała 1,3 miliona pobrań w czasie 5 dni pokazując jak dobry wynik osiągnęła premiera wersji testowej IE 9.

Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować IE9 beta (nadal męczę się na macbooku) natomiast to co widziałem na prezentacjach zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Przede wszystkim bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dolny pasek do którego dodajemy odnośniki do ulubionych stron oraz możliwość integracji takiego skrótu bezpośrednio z funkcjonalnością serwisu.

Na poniższym filmie widać jak to działa na przykładzie Twittera. Niestety aby cieszyć się z wszystkich gadżetów jakie wprowadza IE 9 trzeba być posiadaczem systemu Windows 7 (u mnie w domu najnowszymi windowsami jest Vista - i wcale na nią nie narzekam).
Kolejna ciekawostka to kontrola przez przeglądarkę wydajności dodatków jakie instalujemy. MS nauczony doświadczeniami konkurentów i problemami jakie potrafią generować pluginy przygotował narzędzie dzięki któremu możemy sprawdzić który dodatek generuje największe obciążenie po to by go szybko odinstalować. Naprawdę świetny pomysł.

Zaskoczeniem dla mnie jest natomiast to, że IE 9 nie jest kompatybilne z Windows XP. Rozumiem, że MS chce zrobić wszystko aby pozbyć się wreszcie przekleństwa sukcesu tego systemu. Jeśli jednak popatrzeć na ilość komputerów działających nadal z tym starym systemem to widać, że MS znacznie pomniejsza potencjalne grono użytkowników IE 9.

Trzymam kciuk za to aby MS pod dość długo trwającej niemocy wreszcie zaczął ponownie zdobywać udziały w rynku przeglądarek internetowych.

PS. Jeśli możecie podzielić się doświadczeniami z testów IE 9 to poproszę o komentarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu