Huawei

Huawei chce jako pierwszy wypuścić smartfon z 5G

Albert Lewandowski
Huawei chce jako pierwszy wypuścić smartfon z 5G
9

O sieci 5G jest głośno od jakiegoś czasu. W tym wszystkim warto wspomnieć o tym, że odpowiednia technologia została już dopracowana na tyle, że można powoli zajmować się jej implementacją w komercyjnie dostępnych sprzętach. Huawei planuje już w 2019 roku zaprezentować właśnie taki model.

Droga na szczyt

Chiński producent wypracował na rynku niezwykle silną marką. Na dobrą sprawę w segmencie smartfonów jego prawdziwa popularność zaczęła się wraz z premierą dwóch modeli: P8 oraz P8 Lite. Jednak Huawei działa nie tylko w temacie elektroniki użytkowej, a także m.in. sieci, serwerów czy systemów bezpieczeństwa, a w każdej dziedzinie wiedzie mu się ostatnio niezwykle dobrze.

Za sukcesem stoi przede wszystkim atrakcyjne wycenienie w stosunku do oferowanych korzyści. Oczywiście zajmują się również rozwojem łączności 5G i celują w bycie pierwszą firmą, która zaoferuje wspierające ją urządzenie mobilne. Pierwotnie plany zakładały nawet debiut takiego modelu jeszcze w przyszłym roku.

Wielka koalicja

Huawei jednak nie działa nad pracami nad tą technologią sam i współpracuje z takimi firmami jak ZTE, Qualcomm czy China Mobile, ale to właśnie twórca serii Mate został nagrodzony za testową wersje systemu 5G. Ostatnie kwartały dobitnie pokazują, że czeka nas naprawdę poważna walka o pierwsze miejsce na świecie zarówno w sprzedaży smartfonów, jak i innowacyjności.

O ile Apple stara się dopracowywać własne koncepcje, o tyle Samsung działa na wielu płaszczyznach i koreańskie technologie znajdują szerokie zastosowanie, a Huawei chce być uznawany za równie kreatywnego producenta. Patrząc na ich dokonania tylko z tego roku, w sumie można to przyznać. Przede wszystkim chodzi tu o Kirina 970. Układ ten prezentuje się znakomicie od strony technicznej, oferuje osobny procesor dla sztucznej inteligencji i w końcu może bezpośrednio konkurować z topowymi Snapdragonami czy Exynosami.

Chińskie marzenie

Szefowie Huawei powtarzają już od prawie dekady ten sam plan, który zakłada zostanie kluczową firmą w sektorze IT. O ile jednak takie zapowiedzi w 2009 roku nie wydawały się być zbyt realistyczne, o tyle teraz wyglądają bardzo realnie. Szczególnie jeżeli to właśnie z ich fabryk będzie pochodził pierwszy dostępny w sprzedaży smartfon z 5G.

źródło: MyDrivers przez Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu