HTC

HTC U12+ to najlepszy kompan dla wszystkich miłośników mobilnej fotografii

Kamil Świtalski
1

HTC od lat stara się oferować najwyższą jakość i widać to chociażby na przykładzie aparatów fotograficznych — jednego z najważniejszych modułów we współczesnych telefonach, które przez lata sukcesywnie wygryzały rynkową konkurencję w postaci niewielkich kompaktów. I patrząc na możliwości dzisiejszych telefonów — z perspektywy czasu dodatkowe aparaty wydają się być pieśnią przeszłości. Już zeszłoroczny model HTC U11 zachwycał jakością zdjęć, ale ich najnowszy flagowiec zaoferował jeszcze więcej. I to pozwoliło mu zostać jednym z najlepszych, a przede wszystkim najbardziej uniwersalnych, aparatów fotograficznych na rynku!

HTC U12+: dane techniczne aparatu fotograficznego

Skoro już napisałem, że HTC U12+ ma jeden z najlepszych aparatów fotograficznych na rynku, to warto byłoby jeszcze w ramach formalności dopisać o czym w ogóle mówimy. Z tylnej części słuchawki znalazło się miejsce dla: 12MP szerokokątnego aparat (1.4µm, ƒ/1.75) z technologią HTC UltraPixel™ 4 wspomaganego przez 16MP aparat teleobiektywowy (1.0µm, ƒ/2.6). Oferują one dwukrotny zoom optyczny, który pozwoli przybliżyć oddalone obiekty bez wysiłku. Wspomagane są one przez optyczną stabilizację obrazu, podwójny flash LED, laserowy autofokus oferują, tryb bokeh oraz ręcznie ustawiany tryb PRO oraz zapis zdjęć w RAW. Z przodu zamieszczono zaś podwójny aparat 8MP (1.12μm, ƒ/2.0). W teście serwisu DxO Mark, specjalizującego się w testowaniu smartfonów pod kątem właśnie ich aparatów, zdobył 103 — co jest doskonałym wynikiem. Ale koniec z formalnościami, przejdźmy do działania i zobaczmy jak aparaty fotograficzne w telefonie HTC U12+ radzą sobie w praktyce! Od razu pozwolę sobie zaznaczyć, że wszystkie ze zdjęć dostępnych w artykule zamieszczone zostały w wersji oryginalnej: tak, jak uchwyciły je aparaty. Bez dodatkowych filtrów czy innych ulepszeń uzyskanych w aplikacjach do edycji grafiki.

Aparat fotograficzny HTC U12+ w akcji: za dnia

Za oknem panuje jesień. Jednego dnia piękna, ciepła i słoneczna, innego: chłodna, mokra i szara. Ma jednak to szczęście, że niezależnie od konfiguracji w obiektywie aparatu HTC U12+ wygląda przepięknie. Oba aparaty radzą sobie doskonale i czy z dwukrotnym przybliżeniem oferowanym przez aparat, czy bez – efekty są powalające. Fantastyczne odwzorowanie kolorów, szybki czas reakcji i fenomenalnie prezentujące się rozmycia. Zobaczcie sami!

Aparat fotograficzny HTC U12+ w akcji: nocą i gdy zaczyna świtać

Wyżej mogliście już zobaczyć, jak dobrze aparat radzi sobie za dnia. Teraz kolej sprawdzić jego możliwości przy znacznie gorszych i trudniejszych warunkach. Nocą, przy sztucznym świetle, który odbija się w deszczu, lustrach i szybach. Ku zaskoczeniu wielu jednak, te warunki nie okazują się dla aparatu fotograficznego HTC U12+ specjalnym wyzwaniem. Nie będę ukrywał że fotografiami z wczesnych godzin porannych, kiedy za oknem ledwie zaczynało świtać, jestem zachwycony — fenomenalna sprawa!

Aparat fotograficzny HTC U12+ w akcji: wewnątrz, na co dzień

Fotografowanie miejsc i tego co dzieje się za oknem to jedno, jednak prawdą jest, że najczęściej jednak zdarza nam się robić zdjęcia... w domu. Tudzież w biurze, restauracji, przy stole. Przy świetle naturalnym i sztucznym. Z bliska, czasami odrobinę dalej. Kombinujemy i staramy się uzyskać jak najlepsze efekty, którymi następnie dzielimy się z rodziną, przyjaciółmi, albo też zupełnie nieznanymi ludźmi online, z którymi chcemy podzielić się naszym znaleziskiem. Nie ma ku temu wygodniejszej opcji niż szybkie zdjęcie zrobione smartfonem — a jak takie rozwiązania sprawdzają się w akcji? Oto kilka przykładów!

Aparat fotograficzny HTC U12+ także dla mobilnych profesjonalistów

Prawdopodobnie większości użytkowników do szczęścia w zupełności wystarczy tryb automatyczny, za pomocą którego wykonają przepiękne, wysokiej jakości, zdjęcia, które urządzenie następnie zapisze w formacie JPG. Fantastyczna stabilizacja obrazu, genialnie działający autofokus, uwiecznianie najdrobniejszych szczegółów i mała ilość szumów pozwolą nawet laikom wykonać profesjonalnie wyglądające zdjęcia. Ale jeżeli HTC U12+ trafi w ręce prawdziwych pasjonatów fotografii, to prawdopodobnie będą oni woleli samodzielnie zadbać o różne aspekty zdjęcia: i tutaj z pomocą przychodzi nam tryb Profesjonalny.

To w nim można samodzielnie dostosować elementy wartości elementów takich jak balans bieli, ekspozycja czy ISO. To tam również możemy skorzystać z zapisu w formie RAW, który pozwoli nam na dużo więcej podczas późniejszej edycji fotografii.

HTC U12+: na co dzień i od święta!

Nie ważne czy robicie miesięcznie setki, tysiące, czy może raptem kilka zdjęć — aparat fotograficzny w HTC U12+ pozwoli wam uzyskać fantastyczne efekty! To smartfon, który zarówno zaprawionym w bojach mobilnym fotografom, jak i zupełnie niedoświadczonym w temacie, pozwoli uzyskać fantastyczne efekty w kilka chwil. A wszystko to dzięki wykorzystanym najwyższej jakości podzespołom i fantastycznym technologiom, które zredukują szumy do minimum, wyostrzą obiekty w mgnieniu oka, a także przybliżą dwukrotnie oddalone elementy oferując najwyższą jakość. Tam nie ma miejsca na opóźnienia, ani wpadki. A dzięki opcji aktywacji modułu dzięki technologii Edge Sense, czyli po prostu ściśnięcia ramki, już nigdy nie ucieknie wam nic sprzed obiektywu!

Tekst powstał przy współpracy z firmą HTC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: