Moje przemyślenia

Oj to OLO (olo.pl)

admin
8

Serwis www.olo.pl jeszcze nie powstał a już nazywa się „pierwszym w Polsce serwisem opracowanym w całości wg. zasad Web 2.0”. Ciekawe sformułowanie dla czegoś czego jeszcze nie ma. Ale przejdźmy głębiej i obejrzyjmy sobie co na nim jest. Otóż jest kilka informacji o tym, czym olo będzie – niestety z...

Serwis www.olo.pl jeszcze nie powstał a już nazywa się „pierwszym w Polsce serwisem opracowanym w całości wg. zasad Web 2.0”. Ciekawe sformułowanie dla czegoś czego jeszcze nie ma. Ale przejdźmy głębiej i obejrzyjmy sobie co na nim jest. Otóż jest kilka informacji o tym, czym olo będzie – niestety z nich nic nie wynika, bo olo może być wszystkim i niczym – ale zapowiada się ciekawie. Na Olo jest też blog – no i niestety na blogu sa też wpisy.

Autorzy dumnie głoszą, iż dzięki temu, iż skrytykowali inny serwis zrobiło się o nich głośno. Niestety ale jeśli ktoś poważny buduje swoją przyszłość na czarnym PR to już nie wróży to dobrze – niestety też autorzy blogu wykazali się duża arogancją nazywając jeden z nowo powstałych serwisów „plagiatem”.

Co jeszcze znajdziemy na www.olo.pl - sporo przedruków z zagranicznej prasy no i to co mnie osobiście zwaliło na kolana czyli Videopost – o ile idea jest bardzo słuszna i bardzo na czasie o tyle wykonanie tego przez serwis www.olo.pl jest już tragiczny. Jakość materiału, teksty, brak scenariusza oraz brak jakiegokolwiek sensu tego videoposta pokazują, iż twórcy nie przyłożyli się zbytnio do zrobienia tego posta.

Www.olo.pl i web 2.0 – wiemy już że olo coś czego nie ma nazywa pierwszym w Polsce serwisem – na razie jest tylko blog więc blog można ocenić. Blog oparty jest na narzędziu world press – czyli popularnemu systemowi do tworzenia blogów – dzieło sztuki jest w tym żadne – ale jest to już web 2.0 ??

Ponieważ każdemu nowemu przedsięwzięciu życzę samych sukcesów, dlatego też i serwisowi www.olo.pl tego samego życzę. Mam nadzieje, iż zrozumieją, że w Internecie swojej pozycji nie buduje się na arogancji i krytyce innych a na ciężkiej pracy i demonstrowaniu swoich umiejętności.

Ponieważ serwis www.olo.pl kiedyś powstanie dlatego też na pewno jeszcze wrócę do tego „pierwszego w Polsce serwisu zgodnego z web 2.0” W skali oceny od 1-5 serwisowi www.olo.pl przyznaję 2 punkty. Głównie dla tego, iż coś o czym piszą może być ciekawe o ile to zrealizują.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu