Gry

Gdzie jest mój portfel? GTA III, San Andreas i Vice City jeszcze dziś pojawią się na PlayStation 4

Paweł Winiarski
Gdzie jest mój portfel? GTA III, San Andreas i Vice City jeszcze dziś pojawią się na PlayStation 4
64

Ogłoszenie możliwości grania w gry z PS2 na PS4 odbyło się bez wielkiej pompy. Spekulowaliśmy, w co będzie można pograć. Znamy już osiem pierwszych gier. Europejski PlayStation Blog posiada jedynie listę gier, bez cen. Znamy natomiast ceny w dolarach, jakie zapłacą za poszczególne gry Amerykanie....

Ogłoszenie możliwości grania w gry z PS2 na PS4 odbyło się bez wielkiej pompy. Spekulowaliśmy, w co będzie można pograć. Znamy już osiem pierwszych gier.

Europejski PlayStation Blog posiada jedynie listę gier, bez cen. Znamy natomiast ceny w dolarach, jakie zapłacą za poszczególne gry Amerykanie. Przygotujcie się na wydanie odpowiednio około 60 i 40 zł. Oto lista pierwszych 8 pozycji z PlayStation 2:

  • Dark Cloud - $14.99
  • Grand Theft Auto III - $14.99
  • Grand Theft Auto: Vice City - $14.99
  • Grand Theft Auto: San Andreas - $14.99
  • Rogue Galaxy - $14.99
  • The Mark of Kri - $14.99
  • Twisted Metal: Black - $9.99
  • War of the Monsters - $9.99

Podczas przystosowywania gier z PS2 dla PS4, Sony pracowało z ich twórcami - każda z produkcji dostanie więc zestaw trofeów. Co więcej, podciągnięto rozdzielczość do 1080p, gry będą ponadto obsługiwać Remote Play, Live Broadcast, Share Play, pojawią się również w strumieniu Waszych aktywności. Skorzystacie też z drugiego ekranu na Vicie i w aplikacji PlayStation.

GTA III, Vice City i San Andreas to dla mnie gry kultowe. Gdybym miał wybrać najlepszą produkcję, w jaką kiedykolwiek grałem, byłoby to właśnie Grand Theft Auto III, a zaraz za nim San Andreas. Nie ukrywam więc, że wirtualny portfel jest już przygotowany i przynajmniej dwie z trzech części trzeciego GTA wylądują dziś na dysku mojej konsoli.

Możemy więc już śmiało porównać wsteczną kompatybilność obu konsol (w przypadku PS4 to na dobrą sprawę nie wsteczna kompatybilność, a emulacja). Microsoft pozwala uruchomić posiadane już gry, Sony natomiast wyciąga rękę po nasze pieniądze. Zupełnie inne podejście do tematu i nawet nie będę pytał, które bardziej Was cieszy i jest bardziej przyjazne dla graczy. Z drugiej strony, jeśli nigdy nie posiadaliście PS2 albo chcecie sobie przypomnieć pewne klasyki, to dobry sposób. A i sami przyznacie, że wystawienie do sklepu trzech tak dobrych gier to naprawdę niezły start emulacji gier z PlayStation 2 na PlayStation 4.

grafika: 1

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot