Aplikacje webowe

FrankBot na Messengerze udziela bezpłatnej pomocy prawnej frankowiczom

Grzegorz Ułan
FrankBot na Messengerze udziela bezpłatnej pomocy prawnej frankowiczom
5

Dostaliśmy dziś informację o uruchomieniu na Messengerze specjalnego bota - FrankBot, dzięki któremu uzyskacie bezpłatną pomoc prawną i wstępne przygotowanie do założenia sprawy w sądzie. Co może się Wam przydać, jeśli zaciągaliście kiedyś kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich i zastanawiacie się, czy Wasza umowa kredytowa zawiera niedozwolone klauzule, mogące być podstawą do założenia sprawy w sądzie i unieważnienia takiej umowy.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na początku października tego roku, wydał wyrok w sprawie kredytów frankowych, który otworzył drogę „frankowiczom” w Polsce do dochodzenia swoich roszczeń względem banków przed sądami. To jednak trudna i długa droga, ale dzięki nowemu botowi na Messengerze FrankBot może się ona skrócić, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić na jej kosztach.

Orzeczenie Trybunału okazało się korzystne dla osób, które zaciągnęły kredyt hipoteczny indeksowanych we frankach szwajcarskich (w Polsce ponad 760 tys. osób nadal spłaca kredyty frankowe), na jego mocy niektóre umowy kredytowe zawierające klauzule abuzywne, mogą zostać anulowane.

Tylko w ciągu pierwszego miesiąca po wydaniu tego orzeczenia odbyło się 26 rozpraw w tej sprawie przed polskimi sądami, a 18 z nich zakończyło się już korzystnymi dla „frankowiczów” wyrokami.

To powinno zachęcić niektóre osoby do spróbowania swoich sił, jednak brak wiedzy prawnej często uniemożliwia czy zniechęca do podejmowania tych najtrudniejszych pierwszych kroków.

Łukasz Kłos, country manager HUGO.legal i współtwórca chatbota:

Sądowa batalia z bankami ws. kredytów frankowych wiąże się jednak z tym, że trzeba poświęcić dużo czasu na to, aby dobrze się do tego przygotować. Należy też liczyć się z poniesieniem kosztów usług prawnych związanych z tworzeniem odpowiednich pism sądowych i bankowych. Czynności procesowe także oznaczają koszty. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego też chcemy bezpłatnie pomóc wszystkim frankowiczom na pierwszym etapie dochodzenia przez nich swoich praw. Według naszych wyliczeń, jesteśmy w stanie obniżyć koszty obsługi prawnej nawet o 75%.

Pomóc ma w tym nowy bot autorstwa platformy HUGO.legal, która łączy prawników i klientów. Dzięki niemu, poprzez serię pytań i odpowiedzi otrzymacie pierwszą pomoc prawną zupełnie za darmo.

Najważniejsza w tym rzecz jest taka, że podczas takiej rozmowy z FrankBotem dowiecie się podstawowej rzeczy, a mianowicie to czy Wasze umowy zawierają przede wszystkim zapisy, które sąd może uznać jako klauzule abuzywne, co dopiero może być podstawą do założenia sprawy w sądzie.

Łukasz Kłos, country manager HUGO.legal i współtwórca chatbota:

Po rozmowie z użytkownikiem chatbot automatycznie wypełnia dokument – pismo do banku, które klient może wykorzystać, aby dochodzić swoich praw. To znaczące ułatwienie zarówno dla frankowicza – ponieważ daje mu wstępne rozeznanie co do przysługujących mu roszczeń – jak i dla prawnika, który po podjęciu przez klienta decyzji o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy prawnej, otrzymuje komplet podstawowych informacji o sytuacji prawnej jeszcze przed pierwszym kontaktem z klientem. FrankBot po prostu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Przechodząc już do samego FrankBota, na start bot daje nam dwie możliwości, albo przeprowadzić automatyczną rozmowę z przygotowanymi pytaniami albo od razu ze specjalistą do spraw obsługi klienta. Jeśli nie chcecie tracić czasu w oczekiwaniu na kontakt ze specjalistą, możecie wybrać rozmowę z botem, który serią pytań i Waszych odpowiedzi przeprowadzi Was przez to wstępne rozeznanie.

Najpierw bot sprawdzi, czy zawieraliście rzeczywiście umowę hipoteczną, która kwalifikuje się jako potencjalnie zawierająca niedozwolone klauzule.

FrankBot jest dokładnie zaprogramowany tak, by wyeliminować już we wstępnej rozmowie umowy, które nie spełniają warunków czy kryteriów, które to upoważniałyby Was do roszczeń. Ja odpadłem już przy definiowaniu waluty, w jakiej nastąpiła wypłata kredytu, w jakiej wyrażony jest harmonogram spłat kredytu i w jakiej walucie dokonałem spłat kredytu? Na któreś z tych pytań udzieliłem błędnej odpowiedzi, no ale ja nie mam takiego kredytu, po prostu strzelałem jak na teście. Jeśli Wy zaciągaliście kredyt frankowy, który spełnia wszystkie wymagania, na pewno przebrniecie dalej.

Połączenie z FrankBotem możecie zainicjować korzystając z tego linku - m.me/hugo.legal.polska.

Źródło: HUGO.legal.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu