Moje przemyślenia

Forum internetowe za pół miliona? Można pomarzyć

Grzegorz Marczak
37

Na Allegro właśnie trwa aukcja w której można nabyć podobno jedno z większych for dyskusyjnych w Polsce czyli Forumowisko.pl. Cena jest niebagatelna bo licytacja zaczyna się już od 500 tysięcy złotych. No ale mamy ładne statystyki i lakoniczną informację o przychodach na poziomie kilkunastu tysi...

Na Allegro właśnie trwa aukcja w której można nabyć podobno jedno z większych for dyskusyjnych w Polsce czyli Forumowisko.pl.

Cena jest niebagatelna bo licytacja zaczyna się już od 500 tysięcy złotych. No ale mamy ładne statystyki i lakoniczną informację o przychodach na poziomie kilkunastu tysięcy miesięcznie.

Kiedy jednak popatrzymy w statystyki forum już tak różowo nie jest. Większość ruchu (zakładam ok 80%) pochodzi z Google. Do tego słabo też wygląda parametr pokazujący zaangażowanie użytkowników bo wynosi on zaledwie 2 odsłony na wizytę. Do tego sama forma czyli forum również nie wróży zbyt błyskotliwego rozwoju. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć nawet, że ruchu ma trend spadkowy. Perspektywy nie są więc specjalnie optymistyczne aby inwestować większą kwotę pieniędzy :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro