29

Firefox 3.5 już 2 miliony pobrań, niecałe 60 tysięcy z Polski

Minęło zaledwie kilka godzin od premiery nowej wersji przeglądarki Firefox a liczniki już wskazuje ponad 2 miliony pobrań (i rośnie bardzo szybko) . Wynik dla Polski nie jest jednak już tak imponujący, bo jest to zaledwie 60 tysięcy. Warto w tym momencie przypomnieć, że do rekordu wersji 3.0, która w przeciągu 24 godzin była pobrana […]


Minęło zaledwie kilka godzin od premiery nowej wersji przeglądarki Firefox a liczniki już wskazuje ponad 2 miliony pobrań (i rośnie bardzo szybko) . Wynik dla Polski nie jest jednak już tak imponujący, bo jest to zaledwie 60 tysięcy. Warto w tym momencie przypomnieć, że do rekordu wersji 3.0, która w przeciągu 24 godzin była pobrana ponad 8 milionów razy jeszcze trochę braku – ale kto wie czy przy takim tempie wersja 3.5 go nie pobije?

Muszę przyznać, że Firefox robi dobry PR swoim produktom. Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak właśnie liczniki pobrań, niby mała rzecz ale może się okazać, że tworzy ona więcej buzzu niż nie jedna finezyjna notatka prasowa.

Nowa wersja na moim komputerze na razie spisuje się bardzo dobrze, nie przegrzewa mi już systemu kiedy oglądam filmy na youtube (ale to jeszcze do potwierdzenia po dłuższych testach) i jakby efekt mulenia na razie się nie pojawił. Mam też wrażenie (ale jeszcze nie do końca przekonanie), że jakby nieco lepiej jest z konsumpcją pamięci RAM. Pracuję przeważnie z ok 10 otwartymi zakładkami i przy takiej ilości program zużywa około 250 MB RAM. Jeśli chodzi o nowe funkcje Firefoxa 3.5 są to dla mnie kompletnie zbędne gadżety, których nie mam zamiaru używać.

Ciekawy jestem jakie są wasze opinie po paru godzinach pracy z nową wersją FF? Ja na razie chyba wstrzymam się z przejściem na Operę czy Chroma (jak już pojawi się na Mac Os)