Moje przemyślenia

Facebook zaczyna auto-grupować; czy jeszcze ma to sens?

JT
Jakub Tepper
7

Na Facebooku grupy obecne są od dawna. Na dodatek oferują w zasadzie więcej funkcji, niż nazwany (roboczo, przeze mnie, właśnie teraz) "objawieniem grupowania" Google+. Mimo to jednak patrzymy na Kręgi, jak na wzór tego typu usługi. Najwidoczniej prostota obsługi i natychmiastowość wystarczyły. T...

Na Facebooku grupy obecne są od dawna. Na dodatek oferują w zasadzie więcej funkcji, niż nazwany (roboczo, przeze mnie, właśnie teraz) "objawieniem grupowania" Google+. Mimo to jednak patrzymy na Kręgi, jak na wzór tego typu usługi. Najwidoczniej prostota obsługi i natychmiastowość wystarczyły.

Teraz Facebook chce jednak nieco nadrobić i rozpoczął automatyczne tworzenie "smart-groups".

Jeszcze na własnym koncie się z nim nie spotkałem, ale użytkownicy z USA donoszą o testach. Facebook automatycznie tworzy 3 grupy naszych znajomych biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • wspólna praca
  • wspólna szkoła
  • 50 mil od naszego miejsca zamieszkania

Dla mnie problemem jest to, że w zasadzie żadna z tych grup nie jest mi przydatna. I żadnej o tego typu profilu nie utworzyłem też na Google+. Dodatkowo aby silnik sensownie działał, wymagałby wpisywania przez wszystkich do profilu informacji na przynajmniej 3 powyższe tematy. Z tego co na szybko sprawdziłem jednak profile znajomych - nic takiego nie ma miejsca. Zresztą sam niekoniecznie chętnie dzielę się tam rozmaitymi danymi. A nawet gdybym to robił - skąd pewność, że każdy tak samo wpisze nazwę pracodawcy czy szkoły.

Niezła próba, Mark Z. Ale to jeszcze nie to, myślcie dalej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook