Ciekawe strony

eBuddy na androidzie.

Grzegorz Marczak
eBuddy na androidzie.
13

Kolejny ciekawy produkt pojawia się w wersji na Androida, tym razem chodzi o aplikację eBuddy, która właśnie pojawiła się w sklepie z aplikacjami Google (program jest darmowy). eBuddy jest to multi komunikator czyli narzędzie w którym będziemy mogli porozumiewać się przez jeden interfejs z nasz...


Kolejny ciekawy produkt pojawia się w wersji na Androida, tym razem chodzi o aplikację eBuddy, która właśnie pojawiła się w sklepie z aplikacjami Google (program jest darmowy).

eBuddy jest to multi komunikator czyli narzędzie w którym będziemy mogli porozumiewać się przez jeden interfejs z naszym znajomymi którzy aktualnie korzystają z Facebook, Gtalk, Yahoo Messengera czy Windows Messengera, ICQ itp. Z tego co przeczytałem (bo na razie nie testowałem tej aplikacji) ebuddy będzie działać w tle czyli po zamknięciu okna aplikacji będzie ona nadal aktywna. Jest to bardzo istotne w przypadku wszelkiego rodzaju komunikatorów w wersjach mobilnych.

Działanie aplikacji w tle oraz pasek informacyjny (z komunikatami, informacjami o nowym mailu, sms-sie, wiadomości z facebook czy twittera - oczywiście jeśli mamy zainstalowanych odpowiednich klientów dla tych serwisów) to jedna z lepiej zrealizowanych funkcji w androidzie. Łącząc ją z technologią push dostajemy naprawdę dobry komunikacyjny tool, który naprawdę sobie chwalę.

To czego niestety eBuddy nie ma na swojej liście komunikatorów to skype – jest to chyba największa wada tego narzędzia. W moim przypadku, z większością znajomych komunikuję się przez gmail (95%) i skype (5%) , obsługa innych komunikatorów oraz serwisów internetowych po prostu nie jest mi potrzebna. Jeśli tylko ebuudy zintegruje się również z skype to wtedy na pewno zdecyduję się na jego instalacje, póki co zostanę przy świetnej natywnej aplikacji gtalk która właściwie spełnia wszystkie moje potrzeby jeśli chodzi o IM na komórce. Jeśli jednak ktoś z was używa wielu komunikatorów to z pewnością eBuddy jest aplikacją, która będzie bardzo przydatna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkypeAndroidhtc g1