Off topic

Dzień Świętego Patryka – jak prawdziwy geek powinien obchodzić najbardziej przyjacielskie święto w roku?

Redakcja Antyweb
Dzień Świętego Patryka – jak prawdziwy geek powinien obchodzić najbardziej przyjacielskie święto w roku?
0

Mówi się, że każda okazja do spotkania się z przyjaciółmi jest dobra, ale w ramach nadchodzącego dnia św. Patryka można pokusić się o odrobinę większe szaleństwo. Nie bez powodu mówi się o tym święcie jako o najbardziej przyjacielskim dniu w roku, szczególnie w jego kolebce – Irlandii. Warto jednak wziąć przykład z ojczyzny dobrego piwa i zorganizować świętowanie – w iście geekowskim stylu.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest co roku 17 marca - a więc już jutro. W Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii, na Labradorze oraz Montserrat to dzień wolny od pracy. W Polsce nie możemy liczyć na to, że nie będziemy musieli jutro pojawić się w biurze, ale kalendarz w tym roku nam sprzyja. Okazuje się, że Dzień Świętego Patryka wypada w piątek, po skończonej pracy można się zatem oddać w całości świętowaniu.

Warto powiedzieć nieco więcej na temat Dnia Świętego Patryka. W krajach, gdzie stanowi ono element tradycji, 17 marca niemal wszyscy są ubrani na zielono – nie bez powodu, bo zieleń właśnie jest narodowym kolorem Irlandii, nawiązującym do koniczyny będącej symbolem tego kraju. W tym dniu organizuje się mnóstwo zabaw nawiązujących do tego święta, a także wspomina się życie oraz dokonania patrona – Świętego Patryka.

Nieodłącznym elementem świętowania są m.in. picie irlandzkiego piwa. Na stołach króluje wtedy najbardziej znane irlandzkie piwo na świecie – Guinness. Tradycja kraju Celtów to jedno, ale świętowanie poza Irlandią to drugie. Jak dobrze przygotować się do tego dnia w iście geekowskim stylu?

Najbardziej przyjacielskie święto nie może się odbyć bez znajomych i dobrej zabawy!

Koniecznie zbierz dobrą ekipę do celebrowania Dnia Świętego Patryka. Dobrze dobrana paczka znajomych to już połowa sukcesu. Trudno jednak uczestniczyć w zabawie bez dobrego jedzenia i znakomitych trunków. Na stole musi pojawić się piwo, a jeżeli chcemy pozostać wierni irlandzkiej tradycji, świetnym wyborem będzie właśnie Guinness – znany z delikatnego smaku, wyjątkowej piany i bąbelków, które… opadają na dno kufla. W kwestii jedzenia panuje absolutna dowolność. Warto jednak zadbać o to, by podkreślić charakter święta – miłym dodatkiem do uczty będą z pewnością dekoracje nawiązujące kolorystyką lub symboliką właśnie do Irlandii lub Świętego Patryka.

Piwo w połączeniu z fanami elektroniki musi zaowocować turniejami obejmującymi popularne gry. Jeżeli wszyscy w towarzystwie tolerują tytuły sportowe, świetnym pomysłem będzie zorganizowanie mistrzostw w piłkę nożną lub inną dyscyplinę. Warto dobrać takie gry, które będą w stanie zaangażować każdego uczestnika imprezy. Równie ciekawe może być wykorzystanie planszówek mogących umilić wspólne świętowanie. Jeżeli chcecie, by Wasze świętowanie było typowo irlandzkie, postarajcie się o tarczę do rzutek – w tradycyjnych pubach w tym kraju, nie sposób nie znaleźć miłośników tej gry.

Bardzo ważna jest również muzyka, która w Dniu Świętego Patryka ma ogromne znaczenie. Spotify ma w swojej bazie mnóstwo utworów nadających się specjalnie na tę okazję. Jeżeli nie orientujecie się w tradycyjnej irlandzkiej muzyce, warto skorzystać z gotowca: po prostu wyszukajcie „Saint Patrick & Irish Pub Music” – klimat jak z zadymionego, tradycyjnego wyspiarskiego pubu murowany!

 

#Guinness #SwPatryk #StPatricksDay #DzienSwPatryka

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rozrywkaGryświętageek