Choć praca (lub rozrywka) przy użyciu urządzeń połączonych ze sobą przewodem ma pewne zalety (choćby ciągłe zasilanie), to na dłuższą metę taka "smycz...
Choć praca (lub rozrywka) przy użyciu urządzeń połączonych ze sobą przewodem ma pewne zalety (choćby ciągłe zasilanie), to na dłuższą metę taka "smycz" staje się po prostu dla nas mecząca i ograniczająca. Wiemy, że prace nad zminimalizowaniem liczby kabli używanych każdego dnia ciągle trwają, ale miło jest zobaczyć jakieś efekty. Tych dostarcza Intel.
Zaprezentowany dziś proceosr Core vPro piątej generacji zaskoczy nas nie tylko bezprzewodowymi cechami, ale również całą listą innych zalet, których ciężko nie docenić. Mowa jest między innymi o lepszej wydajności układu, dłuższej pracy na baterii i poprawionych osiągach graficznych. Do przyszłego roku Intel planuje zaprezentowanie komputera zupełnie pozbawionego przewodów. Taka wizja już od dawna rysuje się w głowach wielu osób, ale do tej pory jednak właśnie tam pozostawała. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są urządzenia peryferyjne, z których korzystamy jak mysz, klawiatura czy monitor.
Intel uczynił jeden z ważniejszych kroków ku temu, by wizja stała się rzeczywistością. Opracowany przez firmę układ pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera na inny ekran (Intel WiDi), np. projektor oraz podłączenie komputera do docka, który pozwoli na bezprzewodową współpracę ze wspomnianymi urządzeniami peryferyjnymi. Na problem z przewodem zasilania odpowiedzią ma być technologia WiGig przybliżająca nas do bezprzewodowego ładowania baterii wszelkich urządzeń.
Intel liczy także na coś innego. W świecie, w którym smartfony i tablety coraz częściej goszczą w rękach użytkownikach ze względu na większą swobodę i wygodę użycia, takie technologie jak te zastosowane w nowym procesorze mają spore szanse na uczynienie komputerów równie komfortowymi urządzeniami. Choć rynek komputerów notował pewne spadki, to rok 2014 okazał się okresem pewnej stabilności, dzięki czemu pozycja Intela nie została zachwiana.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu