Sony

Dwa nowe smartfony od Sony - który z nich jest dla Ciebie?

KK
Konrad Kozłowski
18

Po zaprezentowaniu Xperii Z1 Compact podczas targów CES zachwytom użytkowników nie było końca. Niewielki, lecz o świetnej specyfikacji smartfon to coś, czego poszukuje od dłuższego czasu wiele osób. Na tym Sony jednak nie poprzestaje i do swojej oferty dodaje dwa nowe modele - T2 Ultra oraz E1. P...

Po zaprezentowaniu Xperii Z1 Compact podczas targów CES zachwytom użytkowników nie było końca. Niewielki, lecz o świetnej specyfikacji smartfon to coś, czego poszukuje od dłuższego czasu wiele osób. Na tym Sony jednak nie poprzestaje i do swojej oferty dodaje dwa nowe modele - T2 Ultra oraz E1.

Pierwszy z nich rozszerza linię tzw. phabletów. Sięgająca sześciu cali przekątna ekranu, którego rozdzielczość to 1280 na 720 pikseli, może być ciekawą propozycją dla osób poszukujących mobilnego urządzenia ze sporym ekranem. Wewnątrz znalazł się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon oraz 1GB pamięci RAM.

Ponadto, Xperia T2 Ultra wyposażona został w kamerę 13 megapikseli, pojemną baterię 3000 mAh i obsługę sieci LTE oraz Bluetooth 4.0. Jest niezwykle lekka (tylko 172 gramy) i smukła (7,6 mm). Do czynienia mamy więc tu z podobną konstrukcją do tej, którą posiada Xperia Z Ultra. Samo Sony nowy phablet określa mianem "najbardziej mobilnego smartfona z ekranem sześciocalowym".

Następca Xperii E, model E1 ma być urządzeniem idealnym do różnego rodzaju rozrywki. Do dyspozycji mamy czterocalowy ekran o rozdzielczości WVGA, czyli 800 na 480 pikseli. Całość napędza dwurdzeniowy procesor i 512 MB pamięci RAM. Dla użytkownika dostępne będą 4 gigabajty wewnętrznej pamięci.

Warto zwrócić uwagę na głośnik wydający z siebie dźwięk na poziomie 100 dB, który wspierany jest technologiami ClearAudio+ (balansujący częstotliwości dźwięku) i xLoud (poprawiający jakość dźwięku przy wysokim poziomie głośności). Co ciekawe, przy zakupie Xperii E1, klienci otrzymywać będą darmowy 30-dniowy dostęp do usługi Sony Entertainment Network. E1 dostępny będzie również w wersji obsługującej jednocześnie dwie karty SIM, podobnie jak Xperia T2 Ultra.

Powyższe propozycje nie są modelami z najwyższej półki, lecz mimo to zapowiadają się całkiem nieźle. Niestety na chwilę obecną nie znamy jeszcze ich cen oraz konkretnych dat pojawienia się na rynku, choć według zebranych przeze mnie informacji, Sony ma plany wprowadzenia obydwu modeli do swojej oferty w naszym kraju. Gdy tylko daty zostaną udostępnione, zaktualizuję wpis o te informacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidSonyXperia