Sony

Po zakupie PS5 DualShocka 4 możecie niestety schować do szuflady

WM
Weronika Makuch
6

Dla fanów nowości na temat PlayStation 5 nigdy dość. Otrzymaliśmy trochę informacji na temat pada do konsoli oraz zapowiedź kolejnego wydarzenia Sony.

DualSense jest istotnym tematem dotyczącym nadchodzącego PlayStation 5. Nic dziwnego, że fani z ciekawością wyczekują kolejnych informacji na jego temat, a pytania o kontroler znalazły się wśród najpopularniejszych, jakie zadaję gracze i na które Sony zdecydowało się odpowiedzieć. Wiemy już, jak będzie wyglądała sprawa peryferiów do PlayStation 4 i ich działania z PS5. Jak się okazuje, spora część z nich faktycznie będzie działała.

DualShock 4 nie będzie działać z grami z PlayStation5

Jeżeli jesteście fanami sprzętu skierowanego pod konkretne typy gier, nie macie się czym martwić. Urządzenia pokroju kierownic czy arcade sticków oraz słuchawek i sprzęt Move dadzą sobie spokojnie radę w przypadku nowej konsoli. Troszeczkę mniej pozytywnie wygląda sprawa głównego kontrolera. DualShock 4 zadziała tylko w grach odpalanych na PlayStation 5, pochodzących z czwórki. DualSense pozwoli graczom na wykorzystanie w pełni możliwości zaawansowanego urządzenia, do których dostosowane będą nowe gry. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził! Oprócz tego w sieci pojawiła się plotka, która wskazuje, że bateria w DualSense powinna wytrzymywać nawet do 4 godzin dłużej na jednym ładowaniu niż na z DualShocka 4. Niestety tego Sony nie potwierdziło.

State of Play skupi się na PlayStation 4

Sony wypuściło ogłoszenie dotyczące ich najnowszego wydarzenia powiązanego z PlayStation. Już w czwartek, 6 sierpnia o 22:00 naszego czasu odbędzie się transmisja. Nie musicie się jednak martwić późną porą. Sony zapewniło, że w trakcie wydarzenia nie ujawnią żadnych dużych nowości związanych z konsolą nowej generacji. Nie zabraknie jednak informacji dotyczących gier niezależnych na PS5 dla wszystkich zainteresowanych sferą produkcji indie. Wydarzenie skupi się na produkcjach na PlayStation 4 i PSVR.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: