Ciekawe strony

Dropbox przyznał się do włamań – będą nowe zabezpieczenia w serwisie

Marcin Kamiński
Dropbox przyznał się do włamań – będą nowe zabezpieczenia w serwisie
12

Dropbox to bardzo popularna i ciekawa usługa, dająca nam dostęp do wirtualnego dysku, na którym przechowywać możemy najważniejsze dla nas pliki: zdjęcia, utwory muzyczne czy filmy. Często są to także ważne dokumenty czy efekty naszej pracy zawodowej, dlatego wiadomym jest, że nie chcielibyśmy udostę...

Dropbox to bardzo popularna i ciekawa usługa, dająca nam dostęp do wirtualnego dysku, na którym przechowywać możemy najważniejsze dla nas pliki: zdjęcia, utwory muzyczne czy filmy. Często są to także ważne dokumenty czy efekty naszej pracy zawodowej, dlatego wiadomym jest, że nie chcielibyśmy udostępniać ich nieznajomym bez naszej wiedzy. Niestety, tak też stało się na Dropboxie, do czego serwis oficjalnie się przyznał – były włamania na konta użytkowników tej usługi, dlatego zapowiadane jest wprowadzenie nowych form zabezpieczeń.

Co dokładnie stało się ostatnio w serwisie udostępniającym nam wirtualną przestrzeń dyskową? Użytkownicy serwisu zaczęli otrzymywać spam na adres e-mail podany podczas rejestracji w serwisie Dropbox. Po krótkim dochodzeniu okazało się, iż doszło do włamania na jedno z kont pracowników, co jednocześnie dało hakerom dostęp do bazy adresów mailowych osób korzystających z Dropboxa. Uzyskane przez hakerów dane posłużyli im również do włamania na wybrane konta samych użytkowników serwisu. Na szczęście Dropbox przyznał się do błędu i zapowiedział już wprowadzenie nowych form zabezpieczeń.

Oprócz udzielenia standardowej porady, aby używać różnych haseł zabezpieczających do różnych kont w internecie, Dropbox pracuje nad kilkoma usprawnieniami. W ciągu kilku najbliższych tygodni w serwisie pojawi się logowanie przypominające rozwiązanie stosowane przez Google przy poczcie Gmail – dwuskładnikowego uwierzytelniania. Dodatkowo pojawią się mechanizmy pozwalające na wykrycie niepożądanej aktywności na naszym koncie, a także strona pokazująca wszystkie aktywne zalogowania do naszego konta na Dropbox.

Twórcy serwisu mimo to zalecają zmianę hasła, zwłaszcza w przypadku, jeśli używane było ono niezmiennie przez długi czas.

Czy Wy korzystacie z Dropboxa? Czy przechowywane w nim pliki uważacie za bezpieczne? Komentujcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Dropbox