Gry

Taki cross-save jak Destiny powinna mieć każda gra mmo. Czy przejście na Steam się opłaci?

Artur Janczak
Taki cross-save jak Destiny powinna mieć każda gra mmo. Czy przejście na Steam się opłaci?
0

Przez ostatnie kilka miesięcy dużo się działo z Destiny 2. Zapowiedziano nie tylko dodatek, ale również zmianę platformy na PC oraz funkcję cross-save. O ile na temat samego DLC powiedziało całkiem sporo, tak reszta rzeczy musiała trochę poczekać. Dziś już wiemy, kiedy posiadacze wersji Battle.net będą mogli przenieść się na Steam. Natomiast opcja zabawy z jednego konta na wszystkich sprzętach zostanie udostępniona niedługo później.

Czas się rozejść

Pewnie niektórzy jeszcze nie wiedzą, ale z dniem 1 października tego roku drogi Activision i Bungie zaczną się ostatecznie rozchodzić. Twórcy Destiny chcąc się odciąć od korporacji, musieli znaleźć nowy dom dla swojej produkcji. O ile na konsolach nic się nie zmienia, tak w przypadku PC trzeba było wykonać pewne kroki. W ten sposób podjęto decyzję o migracji na platformę Steam i aż dziw bierze, że Epic Games nie chciało takiej serii u siebie, prawda? Tak czy inaczej, od 20 sierpnia rozpocznie się migracja kont z Battle.net do świata firmy Valve. Jeżeli macie wersję na komputery to nie macie się czego obawiać, gdyż teraz do zabawy skorzystacie ze Steama. Bungie przygotowało specjalną stronę, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat tej przeprowadzki. Ważne jest jednak to, że w tym samym czasie zostanie włączona usługa cross-save, dzięki której będzie można mieć swoich Guardianów praktycznie wszędzie.

Koniec z ograniczeniami w Destiny 2

Osobiście nie mogę się doczekać opcji cross-save. To właśnie dzięki niej będę miał dostęp do głównego konta, które zawiera wszystkie postaci, osiągnięcia i wiele więcej. Koniec z rozpoczynaniem zabawy od zera. W ten sposób ludzie bawiący się dotychczas na konsolach również zyskają okazję do migracji. Zadziała to również w drugą stronę. Jest jednak jego ograniczenie. Tylko jedno konto będzie mogło mieć dostęp do innych edycji, zatem jeżeli ktoś chciałby włączyć cross-save na kilku, to nie będzie to możliwe. Warto zwrócić uwagę, że to nie jest to samo, co cross-play. Jeżeli chcemy grać ze znajomymi, to możemy to robić tylko na konkretnej platformie. Zatem osoby z wersją PC nie pójdą na rajd z fanami PlayStation i Xboxa. Choć sam odpuściłem nieco Destiny 2, to zamierzam wrócić na premierę dodatku. Do tego będę mógł również brać udział w konsolowych eskapadach, jeżeli na komputerze nie znajdę chętnych. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pozytywnie dla dzieła Bungie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu