Mobile

Czy tak będzie wyglądać Windows Phone 8 Apollo?

KM
Kamil Mizera
6

Już niedługo Microsoft uraczy swoich mobilnych użytkowników najnowszą odsłoną systemu Windows Phone o nazwie Apollo. Wokół tego upgrade’u toczy się wiele dyskusji i wysnuwane są przeróżne spekulacje dotyczące integracji różnych usług z systemem. Szczególnie dużo mówi się o zintegrowaniu z nowym Wind...

Już niedługo Microsoft uraczy swoich mobilnych użytkowników najnowszą odsłoną systemu Windows Phone o nazwie Apollo. Wokół tego upgrade’u toczy się wiele dyskusji i wysnuwane są przeróżne spekulacje dotyczące integracji różnych usług z systemem. Szczególnie dużo mówi się o zintegrowaniu z nowym Windowsem Phone Skype’a, którego Microsoft zakupił, a który do tej pory leżał, rzec by można, odłogiem. Ostatnie przecieki dotyczące Apollo mogą wskazywać, że Skype’a w końcu zostanie lepiej wykorzystany przez Microsoft.

Dzisiaj serwis Nokia Innovation opublikował zrzuty ekranu, które mają pochodzić właśnie z Windows Phone Apollo. Nie wiadomo na pewno, czy są one wiarygodne, ale wydaje się, że rzeczywiście mogą oddawać to, jak będą wyglądać niektóre funkcje tego systemu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na integrację Skype’a. Pojawia się on na zrzucie dotyczącym profilu danego kontaktu i jest jedną z opcji, którą można wybrać przy połączeniu. Ciekawy jestem, czy ta integracja będzie opierać się na odsyłaniu do aplikacji czy też będzie wmontowana w sam system. Oprócz tego z profilem kontaktu zintegrowany będzie również RCSe.

Zmianie ma ulec również wygląd aparatu. W zaprezentowanym zrzucie widać, że po włączeniu aparatu wyświetli się tylko boczny pasek przybliżenia, przycisk do zmiany aparatu na przedni oraz jeszcze jedna opcja, którą trudno zidentyfikować. Wygląda na to, że reszta funkcji została ukryta.

Ciekawe jest również to, że nowy WP będzie pozwalał na kontrolowanie zużycia transferu i będzie to wbudowana funkcja. U góry można zobaczyć wykres, który pokazuje ile zostało jeszcze transferu, drugi pokazuje, ile zostało jeszcze dni. Poza tym pokazano, jak będzie wyglądać Nokia Drive 3.0.

Wszystkie te zmiany, jeżeli okażą się prawdziwe, zapowiadają się bardzo ciekawie. Szczególnie interesująco wygląda wspominana integracja ze Skype'm. W końcu Microsoft zrobiłby to, na co czeka wielu użytkowników Windows Phone. Nowy WP zachowa swój minimalizm w formie, co również powinno ucieszyć jego użytkowników, zwłaszcza, że jest to znak rozpoznawczy tego systemu.

Zastanawiam się, co jeszcze zmieni się w nowym mobilnym Windowsie i jakie integracje planuje Microsoft, szczególnie pod kątem synchronizacji z desktopowym i tabletowym Windowsem. Już wkrótce będziemy mieli okazję się o tym przekonać.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu