E-sport

Czołgi na Śląsku

Paweł Książek
Czołgi na Śląsku
0

Sześć najlepszych drużyn z europejskiego serwera, 100 000 euro i World of Tanks. To może oznaczać tylko jedno - finały kolejnego sezonu Pro Ligi. Dla nas jest to ważna informacja, gdyż po raz pierwszy ta impreza odbędzie się w Polsce, a dokładniej w Browarze Obywatelskim w Tychach. I to już za kilka...

Sześć najlepszych drużyn z europejskiego serwera, 100 000 euro i World of Tanks. To może oznaczać tylko jedno - finały kolejnego sezonu Pro Ligi. Dla nas jest to ważna informacja, gdyż po raz pierwszy ta impreza odbędzie się w Polsce, a dokładniej w Browarze Obywatelskim w Tychach. I to już za kilka dni, bo 24 i 25 stycznia. Czy to oznacza, że kolejny międzynarodowy event na stałe zagości w naszym kraju?

Zacznijmy od tego, że liga jest najbardziej prestiżowymi rozgrywkami World of Tanks. Odbywa się zarówno na serwerze europejskim, jak i rosyjskim, amerykańskim, czy koreańskim. Grają tam najlepsi z najlepszych. Choć wielu osobom oglądanie, czy granie w popularną produkcję Wargaming.net może wydawać się nudne, to pochłania ona coraz więcej ludzi, także z naszego kraju. Nic dziwnego, że wśród uczestników finałów, które odbędą się w Tychach mamy dwie polskie ekipy - Evil Panda Squad i Lemming Team.

Będą one walczyć o najwyższe miejsca z czterema europejskimi zespołami. I mają szansę na sukces. LT jeszcze jako mousesports w pierwszej edycji ligi zajęło trzecie miejsce, a EPS w drugiej edycji przegrało dopiero w finale. Na pewno Polacy należą do czołówki, a gra przed "swoją" publiczność może tylko pomóc w ogrywaniu rywali z innych krajów. Na miejscu, każdego dnia pojawi się 100 kibiców, którzy wcześniej zapisali się na forum WoT. Właśnie oni będą mieli szansę spotkania najlepszych graczy i znanych komentatorów tej gry - Lauren "Pansy" Scott oraz Oliver "Laughter" Maxfield.

Pula nagród turnieju to aż 100 000 euro. Jej podział na miejsca to:

1 miejsce - 50 000 euro

2 miejsce - 21 000 euro

3 miejsce - 15 000 euro

4 miejsce - 8000 euro

5 miejsce - 3000 euro

6 miejsce - 3000 euro

Mnie, jako fana e-sportu cieszy, że kolejna międzynarodowa impreza odbędzie się w Polsce.  Na miejscu niestety się nie pojawię, ale na pewno będę oglądał stream. Odpowiadając na pytanie z leadu - czy ta impreza na stałe zagości w naszym kraju? Nie wiadomo. Pewne jest tylko to, że w Warszawie (prawdopodobnie w marcu) odbędą się światowe finały, czyli zjedzie się czołówka z kilku serwerów.  Nie ma jednak żadnych informacji na temat czwartego sezonu Pro Ligi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

World of Tankse-sport