Ciekawostki technologiczne

Aż tyle osób ogląda Netflix ze zwierzakami?! A najpopularniejszy jest mój ulubiony serial

Konrad Kozłowski
Aż tyle osób ogląda Netflix ze zwierzakami?! A najpopularniejszy jest mój ulubiony serial
2

Macie jakiegoś zwierzaka? Jeśli tak, to podejrzewam, że zdarzyło Wam się razem z nim obejrzeć choć jeden film czy serial. Bo do jakich innych wniosków mógłbym dojść spoglądając na wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Netflixa? Prawie 4/5 z widzów ogląda ze zwierzakiem u boku.

Nie mogąc się powstrzymać przed ujawnieniem już tej informacji, od razu z marszu napiszę, że najczęściej wybieranym serialem oglądanym jest ze zwierzakami jest "House of Cards". To przygody pary Underwoodów gromadziły największą widownię, a drugi w zestawieniu jest "Black Mirror". Podium zamyka Narcos, a na czwartym miejscu znajduje się Stranger Things. Moje zaskoczenie? Na dziewiątej pozycji jest "The Punisher". Pełna lista poniżej:

  1. House of Cards
  2. Black Mirror
  3. Narcos
  4. Stranger Things
  5. Star Trek Discovery
  6. Dark
  7. Marvel’s Daredevil
  8. 13 Reasons Why
  9. Marvel’s The Punisher
  10. The Last Kingdom

Jak dużo osób ogląda seriale z kotem, psiakiem albo ptakiem (tak, bo w grę wchodzą nie tylko czworonogi)? Otóż aż 78%! Wśród odpowiedzi na pytania, znajdują się informacje odnośnie przetrwania wzruszających, smutnych i strasznych scen (przyznało się aż 35% osób), a niewiele mniej - bo 34% Polaków - stwierdziło, że rozmawia ze swoim ulubieńcem (a przynajmniej mówi do niego) w trakcie oglądania.

W badaniu można też przeczytać o "problemach", jakie rodzi spędzanie czasu ze zwierzaczkiem przed telewizorem lub innym ekranem. Aż 52% "narzeka" na potrzebę ustępowania miejsca swoim towarzyszom, a 1/5 dopuszcza się "przekupstwa" częstując swoich podopiecznych przeróżnymi smakołykami, by przedłużyć seans choć odrobinę. Zaledwie 11% posiadaczy zwierzaków deklaruje wyłączenie serialu lub filmu, gdy tylko zorientują się, że nie spodobał się on ich pupilom. Czy Wy tak robicie?

– Zwierzęta chętnie uczestniczą we wspólnym oglądaniu seriali czy filmów, ponieważ wyczuwają, że jesteśmy wtedy spokojni i odprężeni, co zachęca je do zbliżenia się i nawiązania kontaktu. Jedne zwierzaki wybierają wtulanie się w człowieka tak, aby dotykać go jak największą powierzchnią swojego ciała, a inne czują się najlepiej leżąc przy łóżku czy kanapie. Pamiętajmy, że podczas wspólnego odpoczynku, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za jego dobry nastrój – mówi Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów.

Wracając do informacji z początku tekstu, dotyczącej popularności serialu "House of Cards", zaznaczę, że najczęściej sięgają po niego właściciele psów. Te same osoby wybierają również "Narcosa" i "Jessica Jones", a także inne seriale oraz filmy akcji.  Ci, którzy wolą miauczących przyjaciół częściej decydują się na "Czarne Lustro", "The Crown" oraz "Stranger Things". Wyszczególniono też posiadaczy ptaków, którzy wybierają "Przyjaciół z uniwerku", Anię z Zielonego Wzgórza ("Ania, nie Anna"). Jeden tytuł jest jednak wspólny dla wszystkich - to "Orange is the New Black".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu