Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Audioteka przygotowuje świetną aplikacje na iphona

GM
Grzegorz Marczak
17

Internetowa księgarnia z audiobookami Audioteka szykuje bardzo ciekawą aplikację dzięki, której klienci tego sklepu będą mogli nie tylko dokonywać zakupów audiobooków online ale również zaoszczędzić dużo czasu dzięki pominięciu żmudnego wgrywania książek przez iTunes. Wyjaśnię może dokładnie o co...

Internetowa księgarnia z audiobookami Audioteka szykuje bardzo ciekawą aplikację dzięki, której klienci tego sklepu będą mogli nie tylko dokonywać zakupów audiobooków online ale również zaoszczędzić dużo czasu dzięki pominięciu żmudnego wgrywania książek przez iTunes.

Wyjaśnię może dokładnie o co chodzi. Otóż mając urządzenie firmy Apple większość danych do niego trzeba wgrywać przez aplikację iTunes. Apple nie opracowało jeszcze tak zaawansowanej technologi jak przesyłanie danych przez WIFI dlatego aby wgrać do telefonu na przykład książkę audio trzeba go podłączyć kabelkiem do komputera.
Czyli w momencie kiedy kupuję książkę, muszę ją najpierw ściągnąć na dysk komputera. Po czym uruchomić iTunes i wgrać do niego nabyty tytuł. Następnie muszę ustawić, że właśnie ten tytuł chcę zsynchronizować z iPhonem, Po czym muszę podłączyć iPhona - poczekać na archiwizacje danych a dopiero potem następuje synchronizacja. I tak oto po wykonaniu masy zbędnych czynności mam wreszcie audiobooka na telefonie firmy Apple. Urocze.

Dzięki aplikacji od Audioteki nie będę musiał się tak męczyć. Przede wszystkim zakup będę mógł wykonać bezpośrednio z telefonu (to pewnie za sprawą paypal, które ma dobry system do mobilnych płatności) - ta opcja nie jest jeszcze dostępna w obecnej wersji aplikacji ale ma być dodana w ciągu 2 tygodni.

To co jednak dla mnie najważniejsze to możliwość pobrania zakupionej książki bezpośrednio na iPhona oraz odsłuchania jej. Ominę więc cała tą zabawę z podłączaniem telefonu do komputera i iTunes. Oprócz tego aplikacja daje nam dostęp do wszystkich naszych wcześniej zakupionych pozycji (tak zwana półka), przeglądania pozycji w księgarni oraz odsłuchiwania fragmentów książek. Mamy więc obsłużony cały proces od momentu zakupu audiobooka do momentu jego odsłuchania.

Aplikacja Audioteki jest w tej chwili dostępna w App Store - ale tak jak wspomniałem ma ona jeszcze okrojoną funkcjonalność - niedługo natomiast ma być aktualizacja związana z wszystkim rzeczami transakcyjnymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Audioteka