64

AntyApps – ruszamy z świetnym blogiem o aplikacjach mobilnych!

Miło mi poinformować, że właśnie urodził się drugi blog firmowany marką Antyweb czyli AntyApps. Będzie to miejsce gdzie użytkownicy różnej maści smartphonów codziennie znajdą recenzje i zapowiedzi ciekawych aplikacji mobilnych. Gdyby to był startup to powiedziałbym, że problemem jaki chce rozwiązać jest trudne dotarcie do ciekawych mobilnych produkcji na systemy takie jak Android, iOS i […]

Miło mi poinformować, że właśnie urodził się drugi blog firmowany marką Antyweb czyli AntyApps.

Będzie to miejsce gdzie użytkownicy różnej maści smartphonów codziennie znajdą recenzje i zapowiedzi ciekawych aplikacji mobilnych. Gdyby to był startup to powiedziałbym, że problemem jaki chce rozwiązać jest trudne dotarcie do ciekawych mobilnych produkcji na systemy takie jak Android, iOS i za chwilę WP7. Na AntyApps nie będzie natomiast newsów i informacji o rynku mobilnym, producentach telefonów i generalnie żadnych rzeczy nie związanych z aplikacjami.

Skupiamy się co widać po nawigacji jedynie na 3 systemach mobilnych – jeśli natomiast będzie taka potrzeba (i możliwości) to nic nie stoi na przeszkodzie aby dodawać kolejne. Zaczynamy jednak w składzie iOS, Android i WP7. Kolejna rzecz to kategorie, które na chwilę obecną reprezentowane są przez gry, media, biuro, narzędzia oraz tablety.AntyApps ma właściwie typową konstrukcję blogową oprócz przeładowywania dynamicznego treści w momencie korzystania z nawigacji, która pozwala nam w łatwy sposób filtrować informacje. Możemy więc szybko wybrać Androida i zaznaczyć następnie gry i płatne – do takiej selekcji generuje się automatycznie RSS, który możecie dodać do czytnika i w ten sposób obserwować jedynie przefiltrowane treści. Mam nadzieję, że ta funkcja będzie dobrze się sprawować i pozwoli czytelnikom szybko dotrzeć do interesujących ich aplikacji.

Na AntyApps znajdziecie też prosty formularz dzięki któremu możecie podrzucić nam informacje o ciekawej aplikacji mobilnej jaką znaleźliście lub z jakiej korzystacie. Zachęcam też do zgłaszania własnych produkcji jeśli jesteście twórcami aplikacji – tego typu zgłoszenia będą traktowane priorytetowo. Docelowo chciałbym zrobić ranking najlepszych polskich aplikacji mobilnych

I to właściwie tyle, bo więcej o AntyApps i kodzie jaki pod niego został przepisany czy stworzony nie ma co pisać. Pozostaje tylko czytać do czego was zachęcam! W tej chwili dla AntyApps piszą : Szymon Barczak, Jakub Tepper oraz Beniamin Durski tak więc jak widzicie jest to bardzo konkretny zespół.

Startujemy z ponad 40 wpisami także na początek jest co czytać, choć nie ma jeszcze opisu i recenzji aplikacji na WP7 (ale to szybko nadrobimy). Moim celem jest aby AntyApps był aktualizowany codziennie o ciekawe recenzje i informacje dotyczące aplikacji mobilnych. Pomysłów co do tego jak rozbudowywać AntyApps mam bardzo dużo ale zgodnie z zasadą startujemy z czymś prostym po to żeby to później rozbudowywać.

Na końcu podziękowania dla Mashup Media i Netizens – bez nich nie powstał by ten blog. Z czystym sumieniem mogę polecić te dwie firmy każdemu kto szuka partnerów do stworzenia czegoś własnego w sieci.

Ps. Jeśli znajdziecie jakieś błędy lub natraficie na problemy z AntyApps to proszę o przesłanie informacji na mój adres email czyli grzegorz.marczak(na)gmail.com. Z góry dziękuję.