13

Android 4.4.3 dla Moto X, Moto E i Moto G w przeciągu najbliższych tygodni

Android 4.4.3 KitKat został upubliczniony 3 czerwca 2014 i zawiera parę poprawek do wydania KitKat oraz wnosi ze sobą nowy dialer. Nowe wydanie systemu, które zwykle ląduje na urządzeniach średnio miesiąc po wydaniu aktualizacji, ma szansę zawitać na urządzeniach Motoroli – Moto X, Moto E i Moto G już w przeciągu najbliższych dni. Aktualizacja dla modeli […]

Android 4.4.3 KitKat został upubliczniony 3 czerwca 2014 i zawiera parę poprawek do wydania KitKat oraz wnosi ze sobą nowy dialer. Nowe wydanie systemu, które zwykle ląduje na urządzeniach średnio miesiąc po wydaniu aktualizacji, ma szansę zawitać na urządzeniach Motoroli – Moto X, Moto E i Moto G już w przeciągu najbliższych dni.

Aktualizacja dla modeli Moto X, Moto E i Moto G pojawiła się u pierwszych użytkowników już wczoraj, dzięki czemu, Motorola stała się pierwszym producentem sprzętu (nie będącego członkiem rodziny Nexus i Google Edition) z Androidem 4.4.3 na pokładzie.

Na chwilę obecną, nowym oprogramowaniem mogą cieszyć się wyłącznie posiadacze Moto X z sieci T-Mobile, Moto G zakupionych w USA i Brazylii oraz osoby, które postanowiły kupić Moto E w USA. Użytkownicy smartfonów ze wszystkich pozostałych regionów świata będą musieli trochę poczekać, a informacji o tym, kiedy software pojawi się u pierwszych Europejczyków nadal brak.

moto-x-2-hero

Można wnioskować, że aktualizacja zostanie udostępniona u wszystkich użytkowników tych trzech urządzeń do końca tego miesiąca, ponieważ Motorola od jakiegoś czasu nie zwleka już z udostępnianiem aktualizacji oprogramowania (tak, jak było to za czasów Motoroli Atrix 4G i pamiętnego dla jej użytkowników Androida 4.0.3).

Oprócz poprawek i odświeżonego dialera, Moto X i Moto G zyskały trochę nowości programowych. Moto X zyskała znaczą poprawę aplikacji „Aparat” oraz optymalizację pracy samych sterowników, dzięki czemu aparat w dużo lepszy sposób automatycznie wyostrza obraz, pozbywając się przy tym zbędnych szumów. Poprawiono również jakość grafiki przedniej kamerki w kiepskich warunkach oświetleniowych, dzięki czemu wieczorne wideo-rozmowy staną się przyjemniejsze, albo raczej – możliwe do wykonania . Motorola dodała również przycisk dotykowy w aplikacji „Aparat”, który pozwala na pauzowanie nagrywania wideo – dziwne, że tej funkcji zabrakło przy premierze urządzenia. Ostatnią zmianą jest dodanie nowej aplikacji – Motorola Alert, która wysyła parę rodzajów alarmów do wybranych kontaktów.

Moto G zyskała zaledwie dwie z trzech zmian modelu Moto X, a są to przycisk do pauzowania (nie stopowania) nagrywania wideo oraz aplikacja Motorola Alert.

Źródło informacji: MotoBlog.