Gry

Amerykański Xbox One w Polsce, ale bez amerykańskich promocji. Co szykuje polski oddział?

Konrad Kozłowski
Amerykański Xbox One w Polsce, ale bez amerykańskich promocji. Co szykuje polski oddział?
17

Do tego, że spora część urządzeń zza wielkiej wody nie oferuje nam wszystkich swoich możliwości już chyba zdążyliśmy się przyzwyczaić. Polska nie jest jeszcze rynkiem, na który wkroczyć chcą takie usługi jak Netflix, Pandora czy Hulu, więc pojawienie się każdego większego gracza w naszym kraju jest...

Do tego, że spora część urządzeń zza wielkiej wody nie oferuje nam wszystkich swoich możliwości już chyba zdążyliśmy się przyzwyczaić. Polska nie jest jeszcze rynkiem, na który wkroczyć chcą takie usługi jak Netflix, Pandora czy Hulu, więc pojawienie się każdego większego gracza w naszym kraju jest sporym wydarzeniem (patrz Spotify). Ale tym razem decyzja Xbox Polska mnie naprawdę zdziwiła.

Przed weekendem Xbox One wkroczył do Polski. Dla sympatyków konsoli oczekujących jej debiutu nad Wisłą było to spore wydarzenie, dla pozostałych osób: dzień jak co dzień. Szczerze mówiąc zdziwił mnie trochę brak promocji na szeroką skalę pojawienia się produktu Microsoftu u nas w kraju, dlatego liczyłem na coś więcej zaraz po niej.

Przed kilkoma dniami natrafiłem na zapowiedź bardzo ciekawej akcji prowadzonej w Stanach Zjednoczonych. Dla klientów, którzy zdecydują się na zakup konsoli Microsoftu w dniach 7 - 13 września czekać będzie dodatkowa atrakacja w postacji darmowej gry. Co ważne, nie jest to jeden wybrany tytuł. Oferta tytułów jest dość szeroka, a jedynym limitem jest cena gry. Ustalona kwota to 59,99 dolara, czyli mniej więcej tyle ile maksymalnie kosztuje większość gier na Xboxa One.

Taka akcja wydaje się wręcz idealna na pierwsze dni konsoli Microsoftu w naszym kraju. Niestety, na przeniesienie promocji nad Wisłę nie mamy co liczyć - zostało to potwierdzone przez profil Xbox Polska na Facebooku, z którym się skontaktowałem.

Jest światełko w tunelu

Niedługo po tym jak polski oddział definitywnie zakończył spekulacje odnośnie wprowadzenia wspomnianej promocji do Polski, pojawiła się oficjalna zapowiedź "innej niespodzianki" dla polskich posiadaczy Xboxa One. Na szczegóły musimy jednak jeszcze zaczekać i raczej trudno spekulować na temat tego jakie atrakacje szykuje Xbox Polska. Macie jakieś pomysły co to może być?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftxboxXbox One