8

A wiecie, że da się rozmawiać przez Skype’a nie posiadając Skype’a?

Skype’a można dziś znaleźć nie tylko na komputerach, ale również telefonach, tabletach czy telewizorach. Otworzyło to usłudze zupełnie nowe możliwości – sam najchętniej korzystam z aplikacji właśnie na tablecie. Przyszła pora na coś nowego – możliwość uczestnictwa w rozmowach bez konieczności posiadania aplikacji i konta w usłudze. Jak donosi oficjalny blog Skype’a, nowy sposób użytkowania […]

Skype’a można dziś znaleźć nie tylko na komputerach, ale również telefonach, tabletach czy telewizorach. Otworzyło to usłudze zupełnie nowe możliwości – sam najchętniej korzystam z aplikacji właśnie na tablecie. Przyszła pora na coś nowego – możliwość uczestnictwa w rozmowach bez konieczności posiadania aplikacji i konta w usłudze.

Jak donosi oficjalny blog Skype’a, nowy sposób użytkowania usługi będzie polegał na możliwości udostępnienia linku do rozmowy, wysyłając go mailem, na Facebooka, WhatsAppa, Messengera lub Twittera. Ten sposób dołączania do rozmowy będzie korzystał Skype for Web i zadziała zarówno przy czacie, jak i rozmowach głosowych oraz połączeniach wideo. Nie będziecie do tego potrzebować ani zainstalowanej aplikacji Skype, ani posiadania utworzonego wcześniej konta. Umożliwi to ponadto rozmawianie z praktycznie każdym, a nie tak jak dotychczas, z osobami dodanymi do listy kontaktów.

Jeśli klikniecie w takiego linka na sprzęcie z iOS lub Androidem i posiadacie już konto oraz aplikację, appka uruchomi się automatycznie i za jej pomocą będziecie prowadzić rozmowę z linkowego zaproszenia. Nowa funkcja zostanie najpierw wprowadzona dla użytkowników z USA i UK, ale reszta świata powinna móc z niej skorzystać w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Niby drobiazg, a może okazać się bardzo przydatny. Sam spotkałem się z opiniami, że taki na przykład Messenger byłby fajny, gdyby nie wymagał zakładania konta na Facebooku. Skype zrobił pierwszy krok, zobaczymy kto będzie następny. Macie jakieś typy?

grafika: 1

Źródło