Felietony

Projekt 96 wspomnień : Onet pokazuje jak godnie uczcić ofiary katastrofy Smoleńskiej w internecie.

Grzegorz Marczak
Projekt 96 wspomnień : Onet pokazuje jak godnie uczcić ofiary katastrofy Smoleńskiej w internecie.
7

Onet uruchomił projekt 96 wspomnień. Specjalny serwis dedykowany ofiarom katastrofy lotniczej, jaka wydarzyła się w Smoleńsku. Projekt bardzo odważny i bardzo trudny zważywszy na to, jakie emocje cały czas budzi to wydarzenie w polskim narodzie.

96 wspomnień broni się jednak samo. Nie ma tam miejsca na politykę, nie ma sporów czy obalania wzajemnie różnych teorii. Jest za to godne upamiętnienie wszystkich ofiar tragedii. Każdej osobie poświęcony jest osobny materiał z wspomnieniami, każda z ofiar katastrofy jest też upamiętniona na stronie głównej serwisu. Polecam też obejrzeć wzruszające wspomnienia osób prowadzących w tamtym momencie serwis informacyjny (m.in. Jarosława Kuźniara).

To wyjątkowy projekt, w który zaangażowało się łącznie kilkadziesiąt osób. Chcemy z jednej strony upamiętnić ofiary Smoleńska, a z drugiej - zbudować formę multimedialnego muzeum. Coś, co zostanie na zawsze i do czego będzie można wracać w dowolnym momencie - Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onetu

Przyznam, że jestem zaskoczony tym, w jaki sposób ten projekt został zrealizowany. Onet pokazał, że można wspominać zmarłych w tej katastrofie Smoleńskiej z godnością. Tworząc coś na kształt wirtualnego muzeum bez domieszki polityki i poglądów. Tak powinno wyglądać miejsce pamięci w internecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu