Ciekawostki technologiczne

Poznajcie tę niesamowitą historię na infografice. Dziękuję i życzę LEGO kolejnych 60 lat!

Konrad Kozłowski
Poznajcie tę niesamowitą historię na infografice. Dziękuję i życzę LEGO kolejnych 60 lat!
16

LEGO obchodzi 60. urodziny, a ja całkiem niedawno ponownie złożyłem jedną z konstrukcji wspominając młodzieńcze lata, gdy każdy nowy, choć najmniejszy zestaw oznaczał rozszerzenie kolekcji i możliwości budowania.

Ilekroć pojawia się dziś temat dorastania bądź klocków LEGO, za każdym razem dyskusja zmierza w kierunku rozmowy o sposobie wychowywania dzieci. Oraz o tych czasach, kiedy było lepiej. Gdy byliśmy pozbawieni wszechobecnego internetu i dotykowych ekranów. Bez ciągłego kontaktu udawało się spotkać całą grupą, odnaleźć brakujących członków i umówić na konkretną aktywność: rowery, mecz piłki nożnej czy baseballu (a przynajmniej czegoś, co go przypominało). Dziś siłą napędową zestawów jest współpraca z innymi markami, wykorzystanie ulubionych postaci oraz gry i filmy, a kto pamięta klasyczne zestawy z lat '90? LEGO podzieliło się z nami galerią, którą znajdziecie poniżej - co za wspomnienia!

- Zabawę klockami LEGO napędza dziecięca fantazja i ciekawość, a klocek LEGO jest jej „sercem” i najważniejszą częścią. Nieustanne składanie i rozdzielanie elementów LEGO powoduje, że dzieci mogą zbudować wszystko, co tylko sobie wyobrażą. „Ogranicza” ich jedynie wyobraźnia. Zabawa klockami LEGO pomaga małym dzieciom być otwartym oraz odkrywać i rozwijać rozmaite umiejętności, niezbędne w XXI wieku, takie jak kreatywność, współpraca i rozwiązywanie problemów - Julia Goldin, szef ds. marketingu Grupy LEGO.

60. urodziny LEGO - najlepsze zestawy z lat '90

Naturalnie historia LEGO sięga znacznie dalej, niż lata '90. Grupa LEGO produkowała plastikowe klocki od 1949 roku, ale dopiero 9 lat później zaprojektowano klocek, który towarzyszy nam do dziś - jeśli macie wątpliwości to potwierdzam: pierwsze zestawy są zgodne z tymi, które dziś trafiają do sprzedaży! Idea firmy pozostaje niezmieniona, a brzmi: budowa przyszłości dzieci poprzez kreatywną zabawę i rozwój wyobraźni. LEGO stale stara się odpowiadać na trendy na rynku i dostosować do zmian w społeczeństwie, dlatego wśród nowości pojawiają się też zestawy wspierane przez nowe technologie - tylko popatrzcie na LEGO Boost.

Klasyczne zestawy LEGO - lata '50, '60, '70 i '80

Poniżej znajdziecie ciekawostki na temat LEGO.

  • Sześć „2x2” klocków LEGO można ułożyć na ponad 915 milionów sposobów.
  • Jeśli zbudujesz kolumnę z 40 miliardów klocków LEGO, dosięgnie ona księżyca.
  • Formy używane do produkcji elementów LEGO są dokładne do 0,004 mm - mniej niż grubość pojedynczego włosa. Dlatego klocki LEGO można łatwo łączyć.
  • Do produkcji klocków LEGO jest wykorzystywanych ponad 60 kolorów.
  • Produkuje się ponad 3700 różnych elementów LEGO (włączając wszystkie typy klocków LEGO i innych elementów). *The Future od Jobs Report (World Economic Forum) wymienia rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i kreatywność jako trzy najważniejsze umiejętności potrzebne w pracy w przyszłości.

Infografika - historia LEGO

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu