To mnie drażni.

100ludzi.pl i fundusz który nie lubi 30-latków

Grzegorz Marczak
100ludzi.pl i fundusz który nie lubi 30-latków
22

100ludzi.pl to portal w którym możemy promować własną osobę, tworzyć rankingi i brać w nich udział a na końcu stać się sławnym i rozpoznawalnym. Szczerze mówiąc czytałem kilka razy opis serwisu i nie do końca zrozumiałem jak mam stać się sławną osobą. Możliwe, że nie o takiej sławie co autorzy serwi...

100ludzi.pl to portal w którym możemy promować własną osobę, tworzyć rankingi i brać w nich udział a na końcu stać się sławnym i rozpoznawalnym. Szczerze mówiąc czytałem kilka razy opis serwisu i nie do końca zrozumiałem jak mam stać się sławną osobą. Możliwe, że nie o takiej sławie co autorzy serwisu myślę bo kiedy ładuje się serwis widać, że dane "ładowane są" z domeny 100ludzi.gangsters.pl

Coś więcej ? - cytat z startups.pl

Całość napędzana jest cyklicznie organizowanym plebiscytem "Lista 100" oraz okresowo organizowanymi plebiscytami tematycznymi, promującymi ludzi posiadających niezauważony talent, bądź organizacje oferujące niedostrzeganą wartość (np. firmy, sklepy, zespoły muzyczne, fotografów, webdesignerów itp.).Problem w tym, że jak przeglądam 100ludzi.pl i profile użytkowników to nie widzę miejsca gdzie można by pochwalić się swoim talentem czy też swoją "niedostrzeżoną wartością" - możliwe, że zobaczyć coś więcej można po zalogowaniu?

Serwis wygląda dla mnie trochę jak fotka.pl w wydaniu dla dorosłych, wklejamy zdjęcie i czekamy na głosy (bo przecież nikt nie ocenia użytkownika który ma motto życiowe "sram na ciebie a ty na mnie" po jego inteligencji). Szansą na sukces są więc ranking - sprawdziłem Ranking dnia i faktycznie mamy do czynienia z "niedostrzeżoną wartością" bo tematem rankingu jest "pokaż swój język"

Tymczasem jak można przeczytać w różnych mediach serwis został wsparty przez Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Seed Capita. Za AIP Seed Capital stoi polski multimilioner Tad Witkowicz, który zamierza inwestować w polskich przedsiębiorców i ich firmy.

AIP ma natomiast bardzo ciekawe założenia odnośnie tego w kogo będzie inwestować

W ramach funduszu AIP Seed Capital od marca każdy przedsiębiorca poniżej 30. roku życia, potrzebujący kapitału do 400 tys. zł, mógł ubiegać się o wsparcie.

Jeśli najważniejszym przy inwestycji jest wiek, to niech AIP pójdzie dalej i ograniczy inwestycje tylko do studentów i najlepiej z znajomych uczelni (bo chyba stąd pochodzi 100ludzi.pl). Szczerze mówiąc dawno nie spotkałem sie z bardziej idiotycznym ograniczeniem.

100ludzi.pl nie wygląda dla mnie dobrze - opis serwisu nie ma się nijak do rzeczywistości. Oczywiście serwis i jego poziom kształtują użytkownicy - jeśli jednak twórcy chcą stworzyć prawdziwy ranking ludzie o party na czymś więcej niż zdjęciach to muszą tego pilnować.

Tad Witkowicz na 100ludzi.pl dużo nie straci bo AIP jednorazowo wspiera młody biznes kwotą od 50 do 400 tysięcy złotych. Bardzo ciekawy jestem następnych startupów wspartych przez ten fundusz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu