Bank

Zobacz już dziś jak będzie wyglądał nowy system transakcyjny Alior Banku

Grzegorz Ułan
Zobacz już dziś jak będzie wyglądał nowy system transakcyjny Alior Banku
4

Bankowość internetowa i mobilna, to najbardziej dopieszczany przez banki obszar, co wiąże się z częstymi zmianami, które wynikają z rozwoju technologii, udostępniania nowych rozwiązań płatniczych, a także z potrzeby klientów na prosty i intuicyjny interfejs.

Zupełnie nową bankowość internetową i mobilną Alior Bank udostępnił wszystkim klientom pod koniec 2017 roku, Teraz, po dwóch latach, klienci Alior Banku od 14 grudnia zaczną korzystać z odświeżonego serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej już pod nowymi nazwami, które od tego dnia będą funkcjonować jako Alior Online i Alior Mobile.

Jeśli chodzi o serwis transakcyjny, największe zmiany spotkają klientów od razu po zalogowaniu. Pulpit serwisu podzielony będzie na dwie części - Mój portfel z opcją szybkiego dostępu do swoich rachunków, zdefiniowania przelewu czy przejście do zarządzania korzyściami konta oraz Historia z listą ostatnich transakcji.

Piotr Łakomski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych Alior Banku:

Z bankowości internetowej Alior Banku korzysta coraz więcej klientów, zmieniamy system dla ich wygody. Zależy nam, aby zapewnić im jak największy komfort poprzez prostotę obsługi oraz jej intuicyjność. Zanim zdecydowaliśmy się na przebudowanie naszego systemu transakcyjnego, przeprowadziliśmy analizę sugestii, które przez ostatnie dwa lata pośrednio i bezpośrednio przez social media przekazywali nam nasi klienci. To pozwoliło na dostosowanie serwisu do oczekiwań jego użytkowników. Dodatkowo, wraz z naszym zespołem badawczym RBL_ zrealizowaliśmy serię badań, aby zweryfikować czy zaprojektowane rozwiązania spełniają te oczekiwania.

Drobna korekta czeka też szablony płatności, po nowemu w miejsce nieczytelnych kafelków pojawi się lista szablonów z pełną nazwą, niezależnie od jej długości. Ponadto przy każdym szablonie uzyskamy szybki dostęp do podstawowych akcji, czyli wysłania przelewu, edycji danych oraz jego usunięcia.

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, rewolucji żadnej nie będzie. Zmiany dotkną jedynie panel z BLIKIEM, który ma być bardziej czytelny, dzięki zastosowaniu jasnych kolorów i wyraźniejszych przycisków.

Źródło: Alior Bank.

-
Artykuł został napisany na smartfonie Samsung Galaxy Note 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu