Wideo

Polscy muzycy nagrali własną wersję utworu z Heroes of Might and Magic III. Brzmi fenomenalnie [od Natalii]

Paweł Winiarski
Kliknij, aby włączyć dźwięk
16

Ręka do góry kto grał w Heroes III of Might and Magic? Widzę dużo tych rąk. I pewnie część osób do dziś nuci motywy muzyczne, na przykład ten z Necropolis. Muzycy związani z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina też nucili, a potem nagrali własną wersję tego motywu. Ale nie gdzieś w piwnicy...

Ręka do góry kto grał w Heroes III of Might and Magic? Widzę dużo tych rąk. I pewnie część osób do dziś nuci motywy muzyczne, na przykład ten z Necropolis. Muzycy związani z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina też nucili, a potem nagrali własną wersję tego motywu. Ale nie gdzieś w piwnicy czy sali prób - rozmach tego „coveru” robi ogromne wrażenie, koniecznie się z nim zapoznajcie.

Dowiedzieliśmy się, że muzycy przez nagraniami skontaktowali się z kompozytorem oryginalnego utworu. Paul Anthony Romero, bo to właśnie on jest twórcą motywu Nekropolii, nie tylko wyraził zgodę na aranżację, ale objął też „honorowy patronat” nad projektem - prosto z Los Angeles przesyłał im podziękowania i pozdrowienia. „Nie mogę się doczekać” pisał.

Jeden z realizatorów miksował nagranie w ramach pracy licencjackiej - dla wszystkich pozostałych zaangażowanych, a jak widać jest ich niemało, był to projekt całkowicie hobbystyczny.

PS. Natalia siedzi z nami w biurze i jest naszym redakcyjnym „dobrym duchem”. Bardzo często podsyła nam fajne filmiki z YT, postanowiliśmy więc umieszczać je na łamach Antyweba – stąd też nazwa cyklu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu