Świat

Serwis pytań i odpowiedzi od Google

GM
Grzegorz Marczak
2

Wczoraj Google uruchomiło serwis pytań i odpowiedzi w wersji rosyjskiej. W przeciwieństwie do poprzedniego serwisu Google z pytaniami (który został niedawno zamknięty), tym razem pytania i odpowiedzi są bezpłatne. Serwis ten swoją metodą działania przypomina Yahoo answers. Jakie funkcje o...

Wczoraj Google uruchomiło serwis pytań i odpowiedzi w wersji rosyjskiej. W przeciwieństwie do poprzedniego serwisu Google z pytaniami (który został niedawno zamknięty), tym razem pytania i odpowiedzi są bezpłatne. Serwis ten swoją metodą działania przypomina Yahoo answers.Jakie funkcje oferuje rosyjski serwis google? - Możemy zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi od innych użytkowników.Możemy zarabiać punkty za dobre odpowiedzi stają się ekspertem w danej dziedzinie.

Zadając pytania musisz określić ile punktów jesteś w stanie wydać na dane pytanie (no i oczywiście musisz te punkty posiadać). Punkty w serwisie zdobywa się na różne sposoby, jednym z nich jest np: rejestracja


Na razie wszystko jest dość skromne

Funkcjonalność na razie bardzo skromna ale zapewne będzie rozwijana bo nawet na rosyjskim rynku są serwis pytań i odpowiedzi i to prowadzone przez rosyjskie portale.

Najbardziej ciekawi mnie dlaczego serwis jest tylko po rosyjsku. Czy jest to pole do testowania rozwiązania które później zostanie wprowadzone jako serwis wielojęzyczny?

Bardzo ciekawa była by rywalizacja z Yahoo anserwer - ciekawe kto z tej rywalizacji wyszedł by zwycięską ręką (bo przecież google już raz przegrało)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu