Off topic

Przeprowadzka RSS-ów do Google

GM
Grzegorz Marczak
9

Długo zwlekałem ale w końcu postanowiłem dokonać migracji z Feedburnera do konta Google. Osoby które wcześniej dokonywały tej operacji miały problemy z niedziałającym kanałami RSS, znikającymi subskrybentami itp. Mam nadzieję, że mnie ominą takie rozrywki chociaż sam chyba do końca w to nie wierzę....

Długo zwlekałem ale w końcu postanowiłem dokonać migracji z Feedburnera do konta Google. Osoby które wcześniej dokonywały tej operacji miały problemy z niedziałającym kanałami RSS, znikającymi subskrybentami itp. Mam nadzieję, że mnie ominą takie rozrywki chociaż sam chyba do końca w to nie wierzę.

Do tej pory na blogu feedburnera można przeczytać o tym jakie wpadki i wypadki zdarzają się na nowym koncie i podczas migracji do google (ostatni problem pojawił się wczoraj) oraz jak drużyna zarządzająca dzielnie z nimi walczy i obiecuje iż robią wszystko co w ich mocy aby nasze RSS-y po przenosinach działały w taki sam sposób jak na starym feedburnerze.

Sam proces migracji przebiega automatycznie i w moim przypadku żadne błędy nie wyskoczyły - nie mam jednak pewności czy oba adresy feedów pod jakimi teraz dostępne są wiadomości z Antyweb będą się odświeżały. Dotychczasowy adres miał konstrukcję http://feeds.feedburner.com/Antyweb nowy to http://feeds2.feedburner.com/Antyweb. Stary Url będzie teraz teraz przekierowywał ruch na nowy adres i mam nadzieję, że korzystając z starego linka nadal będzie można czytać wiadomości z mojego bloga?

W każdym razie wszystkie odnośniki do RSS-ów na blogu zmieniłem już na nowy adres (część załatwia plugin do WP) - mam nadzieję, że to dobre posunięcie. W przypadku kiedy zauważylibyście jakieś problemy z RSS-em Antyweb bardzo proszę o przesłanie mi informacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebRSSfeedburner