Akcja Partnerska

Pieczenie z parą — zdrowe i smaczne!

Kamil Świtalski
5

Piekarnik to urządzenie, którego nie może zabraknąć w kuchni żadnego pasjonata gotowania. Nie każdy musi być fanem pieczonych potraw, ale to urządzenia na tyle uniwersalne, że nie wyobrażam sobie jego braku. To właśnie z jego pomocą przygotowuję idealną domową granolę, piekę ciasta, chleby oraz warzywa, które w tej formie zachowują dużo więcej smaku niż ugotowane w wodzie. Firma Candy zajmuje się produkcją sprzętów AGD od ponad 70 lat. Regularnie bada potrzeby ich użytkowników i robi co tylko w jej mocy, by spełnić ich oczekiwania. A piekarnik FCPKS826XL/E jest tego doskonałym przykładem!

Piekarnik Candy FCPKS826XL/E: dla fanów zdrowego jedzenia... i nie tylko!

Ostatnie lata przyniosły nowy trend w domowych piekarnikach. Chadzając po restauracjach, smakując dań przygotowanych przez kucharzy, chcielibyśmy móc w domowych warunkach odtworzyć te same potrawy. 

Pieczenie z funkcją pary pozwoli przygotować zdrowsze i bardziej soczyste potrawy.
Nie zawsze jest to możliwe 1:1, sprzęt z którego korzystają profesjonaliści często jest poza naszym zasięgiem. I to z wielu powodów: chociażby dlatego, że... posiadają oni specjalne piece do różnych elementów dań.Ale, jak zapewniają specjaliści z Candy, jednym z sekretów udanych i pysznych dań jest pieczenie z funkcją pary. Moc pary i gorącego powietrza tworzą duet, który pozwala na upieczenie potraw bez ich wysuszania. Zapewniają soczyste wnętrze i dbają o to, by ich skórka była chrupiąca — jak większość z nas lubi! Co więcej: dzięki nim możemy też zredukować zużycie tłuszczu do minimum. Przygotowane w ten sposób dania będą nie tylko tańsze, ale też dużo zdrowsze!

Piekarnik Candy FCPKS826XL/E posiada specjalne wgłębienie na spodzie komory do pieczenia, do którego wlewamy wodę. Następnie, gdy temperatura we wnętrzu urządzenia wzrośnie, ta zaczyna parować — a zaprojektowana z najwyższą precyzją konstrukcja zapewnia doskonałe rozprowadzanie temperatury i pary po całym wnętrzu urządzenia. Posiada ono termoobieg z dodatkową, trzecią, grzałką pierścieniową, która gwarantuje idealnie równomierny rozkład temperatury. Dzięki temu potrawy są równomiernie wypieczone na całej powierzchni – bez przypaleń i niedopieczonych fragmentów.

Dużym atutem piekarnika Candy FCPKS826XL/E są też dwa niezależne od siebie systemy czyszczenia
Komora urządzenia wyposażona jest w teleskopowe prowadnice, dzięki którym wysuwanie blachy jest dziecinnie proste. Pozwalają one łatwo wkładać i wyjmować nawet ciężkie potrawy. Urządzenie oferuje zestaw dziewięciu programów pieczenia, które zadbają o to, by każda potrawa była idealnie przygotowana.

Piekarnik Candy posiada dwa niezależne od siebie systemy czyszczenia: z użyciem gorącej pary (Aquativa) oraz samoczyszczenie oparte o rozgrzanie urządzenia do bardzo wysokiej temperatury i spalenie wszystkich zanieczyszczeń (Pyroliza).


Sterowanie piekarnikiem jest dziecinnie proste — wszystko to dzięki dużemu, wygodnemu panelowi dotykowemu wykonanemu ze stali nierdzewnej (i pokrytego powłoką zapobiegającą zbieraniu odcisków palców) oraz dwóm pokrętłom. Design urządzenia jest stonowany i ponadczasowy, dzięki czemu ma szansę wpasować się w każde wnętrze — niezależnie od stylu w jakim jest utrzymane i otaczających go kolorów!

Piekarnik Candy FCPKS826XL/E w praktyce

Miałem przyjemność korzystać z dokładnie tego modelu piekarnika Candy podczas warsztatów odbywających się w warszawskim CookUp Studio. Wszystkie potrawy do których wykorzystywaliśmy piekarniki przygotowywaliśmy tam z pomocą pary. Do swojej dyspozycji otrzymaliśmy cztery piekarniki, z których — ze względu na dość liczną grupę — korzystaliśmy na potęgę, piekąc w nich po kilka blach jednocześnie.

Aplikacja Candy simply-Fi podpowie jak przygotować idealne potrawy krok po kroku nawet początkującym kucharzom.
Są one stałym wyposażeniem studia od kilku miesięcy — i jak przyznaje obsługa, doskonale sprawdzają się nawet przy ich intensywnych potrzebach, gdzie działają nieprzerwanie nawet przez kilka godzin dziennie. Obie metody czyszczenia są dziecinnie proste, a efekty — jak widać na załączonych obrazkach — naprawdę satysfakcjonujące. Tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie są to domowe warunki, gdzie korzysta się z tego sprzętu znacznie rzadziej. Do tego dochodzi jeszcze kwestia banalnej obsługi, a dla wszystkich którzy w kuchni stawiają dopiero pierwsze kroki — twórcy przygotowali obrazową aplikację, która podpowie jak przygotować przepyszne potrawy z pomocą ich sprzętów. Mowa o Candy simply-Fi, która dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play za darmo!

Wpis powstał przy współpracy z firmą Candy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu