Felietony

Numerowanie stron w Internecie

Grzegorz Marczak
Numerowanie stron w Internecie
20

Tego jeszcze nie było – ponieważ wszyscy skarżą się na ogólnie panujący w Internecie bałagan (co ciekawe że wszystkie inicjatywy chcące trochę uporządkować ten bałagan są traktowane jak zamach na wolność) i brak dobrych metod na szukania (bo modne teraz się stało tworzenie nowych wyszukiwarek – kor...

Tego jeszcze nie było – ponieważ wszyscy skarżą się na ogólnie panujący w Internecie bałagan (co ciekawe że wszystkie inicjatywy chcące trochę uporządkować ten bałagan są traktowane jak zamach na wolność) i brak dobrych metod na szukania (bo modne teraz się stało tworzenie nowych wyszukiwarek – korzystanie z googla stało się nie modne bo przecież wszyscy to robią) dlatego z odsieczą przybywa serwis yoowii.com.

Sama nazwa serwisu wskazuje, że nie będzie łatwo zrozumieć, o co chodzi. I nie jest. Autorzy tego dzieła chcą uporządkować Internet poprzez nadanie każdej stronie numer a potem przeglądanie ich za pomocą „pilota” :

Internet to wielki bałagan, a strony www są jak porozrzucane kartki papieru. Celem Yoowii.com jest uporządkowanie choć części stron internetowych po przez nadanie im numerów i „poukładanie” w kolejności. Dzięki Yoowii przeglądanie stron jest tak proste jak przeglądanie kanałów TV za pomocą pilota. Wystarczy włączyć tryb eksploracji i za pomocą wirtualnego pilota zacząć przeglądać strony. Możesz zdefiniować w jakim języku i/lub z jakiej kategorii serwisy chcesz przeglądać.
Przetestuj Yoowii i serfuj jak nigdy dotąd.

Ja się tylko zastanawiam jak to ma nam uprościć życie ? – załóżmy, że ponumerowaliśmy 10 tysięcy stron – i co teraz ? – jak mam znależć coś czego szukam?

Tak na poważnie to w czasach, kiedy wszyscy starają się upraszczać wszystko do granic możliwości i rozsądku, ktoś wpada na pomysł numerowania stron w Internecie. Nie wiem czy jest to serwis naszych rodaków – ale fantazja iście ułańska więc jest to bardzo możliwe.

Jako następny serwis powinno się uruchomić numerację wszystkich utworów muzycznych, potem filmów no a na końcu ludzi (tylko kto wtedy dostanie numer „1”)?

Możliwe jednak iż nie zrozumiałem intencji autorów tego serwisu i że tak naprawdę jest to bardzo użyteczne narzędzie ?!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu