1

Newser – nieco inny agregator informacji.

Newser to kolejny agregator informacji, który niebawem będzie miał swoją premierę. To co odróżnia Newser-a od Digga, czy Techmeme to fakt, że newsy publikowane są przez zespół edytorów a nie przez społeczność serwisu (digg), czy automat dobierający najciekawsze newsy (techmeme). Każdy news wybrany przez „edytorów serwisu” jest opatrzony odpowiednim zdjęciem, filmem i wszystkim co był […]

Newser to kolejny agregator informacji, który niebawem będzie miał swoją premierę. To co odróżnia Newser-a od Digga, czy Techmeme to fakt, że newsy publikowane są przez zespół edytorów a nie przez społeczność serwisu (digg), czy automat dobierający najciekawsze newsy (techmeme).

Każdy news wybrany przez „edytorów serwisu” jest opatrzony odpowiednim zdjęciem, filmem i wszystkim co był dołączone do oryginalnego tekstu. Oczywiście informacja i odnośnik do oryginału też jest częścią informacji. Edytorzy są również odpowiedzialni za pisanie podsumowań (nie wiem czy jest to związane z czasem czyli dziennych tygodniowych itp, czy też z każdym artykułem) – czyli będą to osoby dobrze orientujące się w konkretnych dziedzinach.

Oczywiście autorzy serwisu mają daleko idące plany odnośnie personalizacji news-ów, rozbudowy części społecznościowej serwisu itp.

Przyznam szczerze, że bardzo jestem ciekawy jak Newser wypadnie na tle Digga i Techmeme – każdy z tych serwisów służy do agregacji informacji, każdy stosuje inną technikę pozyskiwania informacji i każdy na ma swoje wady i zalety. Czy dobieranie ciekawych informacji przez dedykowaną do tego celu grupę osób może być bardziej efektywne ?