VOD

HBO Go na Android TV już dostępne - sprawdzamy na telewizorze i przystawkach TV

Konrad Kozłowski
HBO Go na Android TV już dostępne - sprawdzamy na telewizorze i przystawkach TV
109

HBO Go wkrótce będzie dostępne na smart TV i i innych urządzeniach z Android TV - wskazuje na to obecność aplikacji w sklepie Google Play. W takich okolicznościach premiera aplikacji HBO Go powinna być kwestią najbliższych tygodni.

Dwie decyzje sprawiły, że HBO Go w Polsce stało się niezwykle atrakcyjnym serwisem VOD. Pierwszą z nich było oczywiście uwolnienie HBO Go od ofert abonamentowych u operatorów - dzięki możliwości zasubskrybowania usługi bez pośredników i długoterminowej umowy, HBO Go stało się równie łatwo dostępnym VOD, co pozostałe usługi jak Netflix, Amazon Prime Video czy Showmax. Druga decyzja, to oczywiście obniżka ceny - teraz co miesiąc za HBO Go trzeba zapłacić tylko 19,90 zł, co biorąc pod uwagę cały czas rozbudowywany katalog seriali i filmów, jest super ofertą. Niestety, nie pod każdym względem HBO Go dogoniło konkurencję.

Na temat jakości materiałów w HBO Go napisano już całkiem sporo. Spodziewałem się, że po odświeżeniu interfejsu i zmianie infrastruktury na tę, która obowiązuje w pozostałych krajach w naszym regionie, serwis zaoferuje nam (znacznie) wyższą rozdzielczość, dzięki której będzie można w pełni docenić takie produkcje jak "Gra o tron" czy "Westworld". Tak się jednak nie stało i nawet na ekranie komputera (monitor 24 cale) nie wygląda to w większości przypadków najlepiej, dlatego na większych telewizorach seans może nie być taką przyjemnością, jaką być powinien. Inna sprawa, to także aplikacje HBO Go, która nareszcie zawitała na Apple TV, ale do tej pory szerokim łukiem omijała platformę Android TV, która za sprawą telewizorów takich producentów jak Sony i Philips oraz urządzeń Nvidia Shield TV, stała się jedną z najpopularniejszych wśród użytkowników.

HBO Go na Android TV

HBO Go na Android TV może pojawić się jeszcze w tym roku, ponieważ w sklepie Google Play widnieje już taka pozycja z ostatnią aktualizacją z dnia 3 grudnia 2018 roku (naszą uwagę zwrócił jeden z Czytelników, dzięki Mateusz!). Na te chwilę nie jest możliwa jej instalacja na jakimkolwiek sprzęcie (widnieje komunikat "Aplikacja jest niezgodna ze wszystkimi Twoimi urządzeniami."), ale opis aplikacji jest w języku polskim, a jej autorem jest ten sam użytkownik sklepu, który stoi za mobilną aplikacją HBO Go.

Bardzo możliwe, że premiera aplikacji HBO Go na Android TV odbędzie się jeszcze w tym roku, a dzięki temu lista wspieranych urządzeń poszerzy się o naprawdę wiele urządzeń. W momencie, gdy to nastąpi, będę mógł już zacząć oczekiwać rozpoczęcia prac nad wprowadzeniem maksymalnie najlepszej jakości, jaką oferuje HBO? Na przykład w HBO Now (usługa tylko w USA)? Takie seriale jak wspomniana "Gra o tron", "Westworld", "Rodzina Soprano", odrestaurowane "Prawo ulicy" oraz wiele, wiele więcej (także filmów) po prostu zasługuje na to, by móc je obejrzeć w czymś lepszym, niż wątpliwe 720p.

Aktualizacja: HBO Go na Android TV dostępne

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami HBO Go jest już dostępne do pobrania na telewizorach i innych urządzeniach z Android TV. Na moim koncie wciąż pozostały testowane i używane wcześniej przeze mnie urządzenia, jak telewizory marki Sony Bravia z Android TV oraz przystawka Xiaomi Mi Box 4K, a aktualnie używam Nvidia Shield TV - na wszystkich z nich możliwa jest instalacja aplikacji z poziomu sklepu (szukamy: hbo go) albo strony www.

Logowanie na konto HBO Go odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku innych platform TV - potrzebna będzie przeglądarkowa wersja usługi, ponieważ odwiedzamy specjalny adres www.hbogo.pl/activate i w puste pole wpisujemy wyświetlony na ekranie telewizora składający się z cyfr i liter. Chwilę później można cieszyć się ofertą HBO Go.

Interfejs aplikacji, układ elementów i nawigacja pokrywają się z tym, co oferuje wersja np. dla Apple TV. Nawet wyszukiwarka została taka sama, więc zamiast systemowej szukajki  z opcją głosową, musimy przedzierać się przez zestaw liter ułożonych alfabetycznie w poziomym układzie. Z odtwarzaniem materiałów nie ma żadnych problemów - początkowo jakość nie wydaje się być zadowalająca, ale z czasem (kilka sekund) staje się znośna. Dla osób z większymi ekranami 4K (powyżej 55 cali) seanse zalecam z dalszej odległości, na mniejszych telewizorach jakość będzie akceptowalna. Temat powtarzany do znudzenia, ale HBO Go po prostu musi dogonić konkurencję pod tym względem. Z uruchomieniem innej ścieżki dźwiękowej czy napisów (3 rozmiary do wyboru) nie ma żadnych problemów. Aplikacja jest żwawa, działa jak powinna działać.

Czytaj też: Co nowego na HBO Go – grudzień 2018 – lista nowych filmów i seriali

Czego możemy sobie życzyć ponad to, co dostaliśmy do tej pory? Użytkownicy konsol Xbox na pewno chcieliby zobaczyć aplikację dla Xbox One, skoro wspierana jest PlayStation. Czy cokolwiek zmieni się w tej kwestii w najbliższym czasie? Nic na to nie wskazuje, ale na wiele innych wydarzeń też niewiele wskazywało, a jednak się ich doczekaliśmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu