Świat

GooseGrade - dla mnie idealny dodatek do Wordpressa ale..

GM
Grzegorz Marczak
22

GooseGrade przygotował idealny dodatek do wordpressa dla takich blogów jak mój, których niechlubną sławą są błędy w tekście. Otóż, dzięki temu dodatkowi czytelnicy waszego bloga mogą poprawić wam błędy w tekście. Całość działa w bardzo fajny i zgrabny sposób. Kiedy na stronie zauważymy jakiś b...

GooseGrade przygotował idealny dodatek do wordpressa dla takich blogów jak mój, których niechlubną sławą są błędy w tekście. Otóż, dzięki temu dodatkowi czytelnicy waszego bloga mogą poprawić wam błędy w tekście.

Całość działa w bardzo fajny i zgrabny sposób. Kiedy na stronie zauważymy jakiś błąd klikamy w mały guzik na końcu wpisu, zaznaczamy tekst z błędem i pojawia się okienko z automatyczną korektą. Oczywiście możemy nie korzystać z poprawek automatycznych (które pewnie nie uwzględniają polskiego języka) i poprawić tekst ręcznie.

W ten sposób wprowadzona korekta widoczna jest w panelu administracyjnym (jest pokazany kawałek tekstu przed i po korekcie) i administrator bloga może zdecydować czy aprobuje tę poprawkę czy też ją odrzuca.


Jak to działa pokazane jest na filmie

Przyznam, że dla mnie dodatek niemal idealny. Mam grono wiernych specjalistów od gramatyki i ortografii, którzy już w sekundę po naciśnięciu klawisza "publikuj" potrafią znaleźć i dokładnie w komentarzu wypunktować błąd. Niestety jest jedno ale, które psuje całą zabawę - aby móc skorygować u kogoś na blogu błąd trzeba mieć najpierw założone konto w serwisie goosegrade.com (dlaczego!!?!) - no i tutaj cały urok super dodatku znika. Wątpię, aby ktoś z nas miał założone konto w tym serwisie, czy też aby komukolwiek chciało się je zakładać tylko po to aby poprawić komuś błąd na blogu (no ale może się mylę?).

W każdym razie gdyby nie ta niedogodność (bo przecież błędy mogły by być zgłaszane anonimowo, ponieważ i tak czekają na akceptację administratora) z pewnością zainstalował bym na blogu ten dodatek licząc na to, że ilość błędów w tekście spadła by dzięki czytelnikom do akceptowalnego poziomu.

Ps. GooseGrade może być też używany na zwyczajnych stronach internetowych - wystarczy wkleić na nie odpowiedni kod html lub javascript.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu