Facebook

Facebook przypomina jak zadbać o bezpieczeństwo w Messengerze

Kamil Pieczonka
4

Facebook z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu opublikował post na swoim blogu, w którym chwali się nowymi zabezpieczeniami wprowadzonymi do aplikacji Messenger. Dzięki nowym opcjom, łatwiej będziecie mogli zdecydować kto może do was napisać, sprawdzić jakich użytkowników blokujecie, a także ograniczyć rozprzestrzenianie się złośliwych informacji.

Messenger ułatwia zarządzanie niechcianymi wiadomościami

W poście opublikowanym na blogu, który wzbogacony jest też o tematyczne wideo, Facebook przypomina jakie możliwości zarządzania wiadomościami mamy w Messengerze. Jest ich całkiem sporo, a nad wszystkim czuwają też nowe algorytmy, które pomagają ograniczać rozprzestrzenianie się złośliwych wiadomości. Wśród nowych funkcji warto wymienić te widoczne poniżej, czyli możliwość ograniczenia kto może do nas napisać bezpośrednio, a które wiadomości powinny być w zakładce do zaakceptowania, albo automatycznie odrzucane.

Pełna lista zmian znajduje się poniżej:

  • Uwagi dotyczące bezpieczeństwa: powiadomienia ostrzegawcze zawierają wskazówki, które mają na celu edukację użytkowników, jak wykrywać podejrzane sytuacje i podejmować działania w celu zablokowania, zgłoszenia lub zignorowania kogoś, gdy coś wydaje się nie w porządku. Facebook stworzył wskazówki dotyczące bezpieczeństwa za pomocą systemów uczenia maszynowego, które analizują aktywność w naszych aplikacjach, aby pomóc edukować ludzi w zakresie unikania oszustw i wykrywania podszywania się, a także pomagać unikać interakcji z niepowiązanymi dorosłymi. Od czasu wprowadzenia ostrzeżeń Facebook szkoli miesięcznie blisko 70 milionów ludzi, aby uniknąć potencjalnych szkód.
  • Blokada aplikacji: blokada aplikacji dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń do prywatnych wiadomości i pomaga uniemożliwić innym osobom dostęp do nich. Blokada aplikacji wykorzystuje ustawienia prywatności urządzenia, takie jak odcisk palca lub uwierzytelnianie twarzy, aby odblokować aplikację Messenger. Identyfikator odcisku palca lub twarzy nie jest przesyłany ani przechowywany przez Facebooka.
  • Ustawienia prywatności: Sekcja ustawień prywatności ułatwia dostęp do opcji kontroli, takich jak zablokowane osoby lub odbiorcy w przypadku historii i wyciszonych historii. Wprowadziliśmy również nowe elementy, które pozwalają Ci decydować, kto może wysyłać wiadomości, kto musi wysłać prośbę, a kto w ogóle nie może wysyłać Ci wiadomości ani dzwonić.
  • Limity przekazywania: limity przekazywania w programie Messenger zapewniają, że wiadomość może być przekazana tylko do pięciu osób lub grup naraz. Ograniczanie przekazywania to skuteczny sposób na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusowych dezinformacji i szkodliwych treści.
  • Bezpieczniejsze prośby o wiadomości: prośby o wiadomości posiadają teraz nowe funkcje, które zapewniają kontekst tego, kim jest żądający, opcje usuwania zbiorowego oraz zamazane obrazy lub filmy.
  • Ulepszone raportowanie: Facebook testuje nowe sposoby, aby ułatwić użytkownikom zgłaszanie nadużyć i przekazywać lepsze informacje zwrotne o stanie zgłaszanych wiadomości.
  • Przejrzyj zablokowane konta: oprócz tego, że blokowanie jest bardziej widoczne w żądaniach wiadomości i powiadomieniach dotyczących bezpieczeństwa, Facebook zapewnia większą przejrzystość ustawień prywatności, dzięki czemu możesz łatwo przeglądać zablokowane konta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu