Facebook

Facebook i Instagram nie działają. Awaria jest poważna

Jakub Szczęsny
Facebook i Instagram nie działają. Awaria jest poważna
21

Facebook od co najmniej godziny boryka się z poważną awarią, która ma raczej globalny charakter. Jak się okazuje, ani Instagram, ani Messenger, ani Facebook - główny serwis społecznościowy Marka Zuckerberga nie funkcjonują i trudno jest ocenić, kiedy strony zostaną przywrócone do pełnej sprawności.

Awaria zaczęła się od niezwykle niepokojących doniesień na temat nieprawidłowo funkcjonujących stron. Te, których nazwy zaczynały się od cyfr odsyłały użytkowników w inne miejsca sieci - niektóre bezpośrednio do profilu Marka Zuckerberga.

Wkrótce po tym, jak media zaczęły donosić o niecodziennym zachowaniu Facebooka, cały serwis przestał działać. Ponadto, niedostępne są także Instagram oraz Messenger. Użytkownicy na ten moment są odcięci od usług, a m. in. na Facebooku pojawia się błąd o takiej treści:

Jak donosi Niebezpiecznik, za dziwne zachowanie serwisu względem stron zaczynających się od cyfr winę ponosić może błędna reguła mod_rewrite lub innego mechanizmu routingowego. Być może w trakcie naprawiania tego błędu doszło do kolejnych, które spowodowały przerwę w działaniu serwisu.

Kiedy Facebook, Instagram oraz Messenger rozpoczną ponowne działanie?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić kiedy mogłoby to nastąpić bez oficjalnego komunikatu. Sądząc pod dość długim czasie utrzymywania się awarii można sądzić, że przywrócenie serwisów nie powinno zająć zbyt długo. Niemniej, należy nieco uzbroić się w cierpliwość - na chwilę musicie dać sobie spokój z mediami społecznościowymi, co wbrew pozorom może Wam wyjść na dobre. Dla osób, które nie wyobrażają sobie teraz życia bez tego typu serwisów polecamy Twittera i alternatywne komunikatory, które wypełnią Wam lukę po Messengerze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu