Świat

Digg.com to już prawie 3 miliony użytkowników

GM
Grzegorz Marczak
4

Digg.com jest największym i najbardziej znanym agregatorem treści w internecie. Wprawdzie liczba klonów, i zbliżonych funkcjonalnie serwisów cały czas rośnie ale Digg postawił jak widać dość duże bariery wejściowe przed konkurencją. Bloger John Graham na swoim blogu opublikował właśnie informacje...

Digg.com jest największym i najbardziej znanym agregatorem treści w internecie. Wprawdzie liczba klonów, i zbliżonych funkcjonalnie serwisów cały czas rośnie ale Digg postawił jak widać dość duże bariery wejściowe przed konkurencją.

Bloger John Graham na swoim blogu opublikował właśnie informacje o tym, iż digg w przeciągu roku prawdopodobnie potroił ilość zarejestrowanych użytkowników osiągając liczbę bliską 3 milionów osób.


Czerwiec 2006 to przełom jeśli chodzi o wzrost ilości rejestracji

Nie są to oficjalne dane podane przez serwis, Graham odkrył iż w kodzie html generowanym podczas wyświetlania profilu użytkownika zaszyty jest numer użytkownika wraz z datą rejestracji (udowadnia on zresztą na swoim blogu, że jego dane zgadzają się z komunikatami o oglądalności serwisu jakie w przeszłości były podawane). Na tej podstawie był w stanie zbadać ilość rejestracji w czasie i określić bieżącą liczbę zarejestrowanych osób.

Z wykresu widać, że przełomowym momentem dla Digg.com było odejście od typowo technologicznych newsów (czerwiec 2006), które jak widać powodowały mniejszą dynamikę jeśli chodzi o rozwój serwisu.

Patrząc na te dane zastanawiam się, czy "urodzi" się jeszcze jakiś agregator, który będzie w stanie skutecznie powalczyć z diggiem o pierwszeństwo w tej kategorii serwisów. Należy zauważyć iż mimo ewidentnej dominacji w tej kategorii digg nadal dynamicznie się rozwija, poprawił ostatnio system komentarzy, zmienił algorytm liczący punkty potrzebne do publikacji na stornie głównej newsa, a ostatnio ogłosił iż przyłączy się do programu DataPortability Project

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu