4

Już za niecały miesiąc nowy Crysis będzie roztapiał wasze pecety i konsole. Chyba…

crysis
Crytek wypuścił do sieci zwiastun swojego najnowszego remasteru. Crysis zachwyca grafiką, ale czy udźwignie legendę gry sprzed 13 lat?

Crisis to marka-legenda i informacje o remasterze pierwszej części tej produkcji odbiły się w sieci szerokim echem. Do tej pory mieliśmy jednak tylko strzępki informacji o tym, czego możemy spodziewać się po starej-nowej produkcji Crytek. Teraz jednak dowiedzieliśmy się nieco więcej o samej grze, a dzięki nowemu trailerowi wiemy też, kiedy remaster 13 letniej produkcji wejdzie na rynek.

Crysis Remastered zadebiutuje 18 września na PC i konsolach

Krzywdzące jest twierdzenie, że pierwszy Crysis był niczym więcej niż tylko benchmarkiem dla możliwości ówczesnych komputerów. Trzeba jednak przyznać, że gra wyglądała świetnie i jej grafika broni się nawet jak na dzisiejsze standardy. Widać to bardzo mocno po trailerze remasteru, w którym twórcy chwalą się dodaniem tekstur 8K i nowymi assetami. Jest oczywiście raytracing, który sprawia, że każda powierzchnia będzie odbijała światło w nieco inny sposób.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie nowy Crysis wygląda oczywiście lepiej, ale… nie na tyle bym powiedział, że pomiędzy tymi grami minęło 13 lat. Obawiam się więc, że remaster nie utrzyma „benchmarkowej” legendy jedynki i będzie chodził na wszystkich sprzętach jak typowa gra AAA. Z jednej strony to dobrze, ponieważ da większej liczbie graczy możliwość cieszenia się opowieścią i rozgrywką, ale z drugiej – była pewna magia w niedostępności Crysisa na najwyższych ustawieniach. W każdym razie – gra wyjdzie na PC i konsole 18 września, więc już za niecały miesiąc przekonamy się, z jakich klocków nowa gra Crytek jest zbudowana.

Graliście w oryginał?

Źródło