Świat

Chrome na Mac OS w grudniu?

GM
Grzegorz Marczak
13

Wersja przeglądarki Chrome dla systemu Mac OS to chyba jedne z większych porażek tego projektu. Minęły już rok od premiery Chrom-a a na razie użytkownicy komputerów Apple dostali jedynie do zabawy wczesną wersję developerską. Teraz jednak pojawiły się plotki o tym, że Chrome dla Mac Os ma być dostęp...

Wersja przeglądarki Chrome dla systemu Mac OS to chyba jedne z większych porażek tego projektu. Minęły już rok od premiery Chrom-a a na razie użytkownicy komputerów Apple dostali jedynie do zabawy wczesną wersję developerską. Teraz jednak pojawiły się plotki o tym, że Chrome dla Mac Os ma być dostępny w grudniu. Niestety będzie to jednak wersja testowa i jak można przeczytać pozbawiona najnowszych funkcji.

Jeśli zaś chodzi o sytuację Chrome na rynku to chyba nie jest ona taka zła, w przeciągu roku przeglądarka ta zdobyła blisko 4% udziału w rynku i niebezpiecznie zbliż się do pozycji Safari, która według firm analizujących rynek przeglądarek wynosi ok 4,4 %.Oczywiście można by powiedzieć, że 4% jak na tak dużą firmę jak Google to nie jest zachwycający wynik. Warto jednak pamiętać, że przeglądarki to nie jest dynamiczny rynek, dobrą pozycję zdobywa się latami. Dużą rolę odgrywają przyzwyczajenia użytkowników, które nie łatwo jest zmienić mając domyślnie instalowanego IE oraz znanego i lubianego antymicrosoftowego Firefoxa.

Sytuacja może jednak się zmienić w momencie premiery systemu Chrome OS. Wraz z rosnącą popularnością przyszłego systemu operacyjnego od Google będą też rosły statystyki przeglądarki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FirefoxIESafarigoogle chrome